Eko- bio- czy po prostu dziczyzna

Od ładnych kilku lat panuje dziwna moda na używanie przedrostków eko- i bio- do wszelkich towarów konsumpcyjnych. Początkowo nie śmiało pojawiały się ekologiczne produkty żywnościowe a kiedy producenci zauważyli zwyżkę sprzedaży, ta dziwna moda rozprzestrzeniła się na inne produkty, które niekiedy nie mają nic wspólnego z pierwotnym znaczeniem tych przedrostków. Mamy więc papier toaletowy eko- , są biopaliwa na stacjach benzynowych z niewielką, kilkuprocentową domieszką do normalnych paliw, są również bio- kosmetyki.
Obojętnie o jakim produkcie pomyślimy, to z dużym prawdopodobieństwem uda nam się znaleźć jego eko- lub bio- odpowiednik. Oczywiście za wyższą cenę od jego „normalnego” oryginału, ale niektórym sprawia to satysfakcję, zadowolenie,czy też wewnętrzny spokój że korzystają z takich ofert i tym samym przykładają się do ocalenia planety czy poprawy własnego zdrowia.
Czasami dochodzi do absurdów, ale skoro końcowy klient nie zastanawia się ani nad procesem produkcyjnym ani nad składem materiałowym, to dlaczego odmawiać sobie zysków oferując produkty eko- i bio-.

Na szczęście są jeszcze w ofercie prawdziwe eko- i bio- towary, które wcale nie wymagają takich nic nie znaczących przedrostków, ponieważ to są naturalne i zdrowe produkty. Jednym z takich produktów żywnościowych jest oczywiście dziczyzna. Nie ma się co tu rozpisywać nad jej walorami smakowymi czy zdrowotnymi, gdyż to łatwo sprawdzić we wielu dostępnych źródłach informacji.

Myśliwi próbują w coraz szerszy sposób promować zdrową żywność jaką jest dziczyzna, ale bardzo trudno jest zmienić konsumenckie przyzwyczajenia. Jednak nie ma się co poddawać. W całej Polsce można kupić zdrowe mięso bezpośrednio w kołach łowieckich. Dla zainteresowanych powstała specjalna mapa punktów sprzedaży na stronie https://www.pzlow.pl/dziczyzna/

Jeśli jeszcze nie próbowałeś smaków dziczyzny to polecamy zacząć od tych miejsc. Tu znajdziesz najlepsze i najzdrowsze produkty, które nie wymagają dziwnych przedrostków.Możesz też zapytać znajomego myśliwego, gdzie kupić zdrową żywność prosto z lasu.
Pamiętaj, że najsmaczniejsza i najzdrowsza jest dziczyzna, tak zwykła dziczyzna, nie ekodziczyzna czy biodziczyzna a dziczyzna prosto z lasu!

Darz Bór!
Piotr Gawin

error: Treść jest chroniona !