Święci patroni leśników i myśliwych

   Każdego roku na targach łowieckich w Poznaniu otrzymujemy, poza ofertą wystawców, także sporą dawkę kultury, historii i wiadomości o znaczeniu łowiectwa w naszym życiu.
   W ubiegłym roku – 2023r. – bardzo ciekawą atrakcją dla gości była wystawa obrazów patronów leśników i myśliwych. Pewnie mało kto wie, ilu ich było, jakie mieli imiona i czym się zajmowali. Po to właśnie są takie wydarzenia jak Euro Target Show, aby poza ofertą komercyjną przekazać gościom dawkę edukacji i kultury łowieckiej.
   A może ktoś się pokusi odpowiedź, kogo przedstawiają te obrazy? … odpowiedź pewnie nie będzie zbyt łatwa.
Chętnych zapraszamy do nadsyłania odpowiedzi mailem na adres poradniklowiecki@gmail.com

   Postaram się więc ułatwić to zadanie wymieniają w kolejności alfabetycznej przedstawionych na obrazach świętych będących patronami leśników i myśliwych:
– Św. Bawon
– Św. Emeryk
– Św. Eustachy
– Św. Franciszek z Asyżu
– Św. Hubert
– Św. Idzi
– Św. Jan Gwalbert

   Każda edycja targów łowieckich to bogata oferta edukacyjna nie tylko dla gości nie będących myśliwymi, ale także dla każdego odwiedzającego targi, bez względu na płeć i wiek. Tu każdy się dowie, że sarna nie jest „żoną” jelenia a cielę (młode jelenia) to nie „jelonek”.
   Podczas targów na stoiskach edukacyjnych PZŁ i Lasów Państwowych oraz podczas różnych wydarzeń na scenach można otrzymać sporą dawkę wiedzy o łowiectwie.

   Po kolejne atrakcje edukacyjno-poznawczo-kulturalne zapraszamy wszystkich już 22 marca 2024 r. do Poznania.

   Euro Target Show 2024 już wkrótce !!! Więcej informacji na stronie organizatorów https://eurotargetshow.pl/


Zdjęcia wykonane podczas wystawy prezentowanej na Euro Target Show w 2023 r.
Z kolekcji Piotra Cebernika. Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ – Oddział Poznański. Autor obrazów Piotr Szałkowski

Piotr Gawin


error: Treść jest chroniona !