Z notatnikiem i strzelbą

Z notatnikiem i strzelbą

Wydawnictwo ATRA World wydało tuż przed świętami bardzo ciekawą książkę zatytułowaną „Z notatnikiem i strzelbą” autorstwa Jewgienija Spangenberga”

Autor książki – Jewgienij Spangenberg – był dyrektorem muzeum zoologicznego w Moskwie. Dzięki sprawowanej funkcji miał okazję polować nie tylko w podmoskiewskich lasach, lecz także w górach Krymu, Kaukazu, Ałtaju, na naddnieprzańskich stepach i w syberyjskiej tajdze.

W tych sentymentalnych wspomnieniach zabiera nas najpierw na stepy Powołża, gdzie dorastał i od najmłodszych lat hodował różne zwierzęta, następnie na rozmaite łowieckie eskapady, w których towarzyszył ojcu, a wreszcie na prawdziwe łowy, na które wyprawiał się już jako dorosły mężczyzna aby pozyskać okazy do muzeum zoologicznego. Dzieląc się z nami rozlicznymi przygodami myśliwskimi, jednocześnie ukazuje nam świat dawnych polowań, jaki już bezpowrotnie miną.

Okładka miękka
Stron: 210
ISBN 9788365443472

Książki zawsze było i nadal są najbardziej uniwersalnym prezentem. Kupowane dla ludzi z pasją z pewnością będą miłym upominkiem pod choinkę dla myśliwego lub osoby myślącej o tej pasji. Jest to też ciekawa pozycja z uwagi na to, że opisy dotyczą czasów i miejsc, których już nie przywrócimy i w pewnym sensie jest to już historia, o której niestety możemy tylko pomarzyć.
Jednak każda książka dostarcza nam możliwości przeżycia przygód myśliwskich oczami i doświadczeniami autora, myśliwego od najmłodszych lat.

Polecamy to wydawnictwo. Osoby zainteresowane mogą nabyć ją (a także wiele innych ciekawych wydawnictw) w sklepie internetowym ATRA Word pod adresem www.atraworld.pl

Piotr Gawin

error: Treść jest chroniona !