Pologramy na zasiadce

Pologramy to nazwa powstała od określenia „anagramy na polowaniu” czyli rozrywka na ambonie. Nie są to typowe anagramy gdzie zamieniamy jeden wyraz w inny, ale raczej układanka wyrazów z przypadkowo ułożonych liter wyrazu z języka łowieckiego.
Pologramy są częścią bezpłatnej aplikacji na smartofny z systemem android. Tak więc podczas wielogodzinnej zasiadki i oczekiwania możemy przypomnieć sobie niektóre określenia z języka łowieckiego w formie rozrywki umysłowej.

Po zainstalowaniu aplikacji Poradnik Łowiecki wybieramy zakładkę „Na ambonie” – nr 1 – a następnie zakładkę „Pologramy” – nr 2 na grafice powyżej.

Pologramy2

System losowo wybiera jeden z ponad sześciuset wyrazów i przestawia litery – nr 3. Naszym zadaniem jest odgadnięcie i wpisanie tego wyrazu – nr 4.

Następnie klikamy „Sprawdzam” i jeśli wyraz jest prawidłowy otrzymamy 3 punkty.

Pologramy2

W razie trudności możemy też skorzystać z podpowiedzi – nr 5. Na dole ekranu ukaże się nam na 3 sekundy krótka podpowiedź – nr 6. Na jej podstawie nie powinniśmy już mieć problemu z odgadnięciem właściwego wyrazu – nr 7. Każda podpowiedź to strata 1 punktu. 

Pologramy3
Pologramy4

Tak możemy grać w nieskończoność, czyli do chwili aż w oddali ujrzymy zwierzynę na którą czekamy lub zechcemy zakończyć zasiadkę.

W każdej chwili możemy też rozpocząć grę od nowa klikając przycisk „Nowa gra”. W takiej sytuacji wszystkie punkty zostają wyzerowane.

Podobnie tracimy jeden punkt jest wpiszemy nieprawidłową odpowiedź i klikniemy „Sprawdzam” – nr 8. Jeśli wyraz jest prawidłowy system wyświetli potwierdzenie i doda punkty za prawidłową odpowiedź – nr 9.

Zachęcam do pobrania i zainstalowania bezpłatnej aplikacji Poradnik Łowiecki i miłej rozrywki w czasie zasiadki lub w każdej innej wolnej chwili.

Wszystkie wyrazy pochodzą z książki „Terminologia łowiecka” i są związane z łowiectwem.

error: Treść jest chroniona !