“Dawno i dziś” czyli z okazji …

   „Dawno i dziś” to najnowsze wydawnictwo Klubu Miłośników Języka i Literatury Łowieckiej. Jest to praca zbiorowa pod redakcją Jana Jerzego Jóźwiaka. Autorami są: Filip Gucwa, Jan Jerzy Jóźwiak, Aleks Dominik Rota, Władysław Tomaszewski.

   Wydawnictwo powstało z okazji … i tu właśnie należy się wczytać we „Wstępne rozważania” J. J. Jóźwiaka. Z pewnością okazją jest 33 rocznica istnienia KMJiLŁ, ale czy temu wydawnictwu towarzyszy również inna specjalna okazja czy jubileusz? W tym roku obchodzimy jubileusz 100 lecia PZŁ, jednak nie dla wszystkich jest to oczywiste. Na ten temat sporo już dyskutowano na różnych forach i podczas spotkań między myśliwymi. Warto teraz poznać punkt widzenia autora wydawnictwa. Losy i historia łowiectwa w Polsce wcale nie jest prosta i oczywista. Każdy z nas ma też prawo do własnego punktu widzenia.

   Jednak nie to jest najważniejsze w książce jaka liczba rocznicowa towarzyszy wydarzeniom, jubileuszom, okazjom. W książce najważniejsza jest treść i to jest właśnie najcenniejsze dla miłośników literatury i języka łowieckiego. Czytelnicy otrzymują bowiem bardzo ciekawą książkę. Wspomnienia i przemyślenia przeplecione są wierszami a niektórym z nich towarzyszy publikacja ich rękopisów! Wraz z treścią otrzymujemy więc cząstkę historii powstania tej publikacji. Tak jak w muzeach możemy poznać rękopisy niektórych dzieł, tak tutaj otrzymujemy tę ciekawą cząstkę historii od razu w druku. Czytelnik może wyobrazić sobie dzieło tworzenia, skreślenia i poprawki autora a jednocześnie przeczytać ostateczny tekst wiersza.

   Otrzymujemy jako myśliwi i jednocześnie czytelnicy literatury łowieckiej bardzo ciekawe wydawnictwo łączące w sobie różne style, ale napisane pięknym językiem. Jako jedna z pierwszych osób mam przyjemność zgłębić się w treść i dlatego mogę gorąco polecić każdemu zainteresowanemu literaturą łowiecką to nowe wydawnictwo.

   Co trochę smutne, ale ważne dla zainteresowanych, książka wydana została w ograniczonym nakładzie z uwagi na koszty wydania. Niestety KMJiLŁ dysponuje bardzo ograniczonym budżetem, dlatego mile widziane jest wsparcie, bo tylko wówczas będzie szansa na to, aby każdy zainteresowany mógł tę książkę przeczytać.


Dawno_i_dzis_B
Dawno_i_dzis_C
Dawno_i_dzis_D
Dawno_i_dzis_E

Wydane ze względów finansowych w ograniczonym nakładzie. Książka rozsyłana będzie po zgłoszeniu mailem do wydawcy na priv: janjerzy2@op.pl

Piotr Gawin

error: Treść jest chroniona !