Aplikacja Pogotowie postrzałkowe GPS - instrukcja

 

 

Pogotowie postrzałkowe, aplikacja wykorzystująca moduł GPS do lokalizacji miejsca polowania i kontaktu z włascicielami psów tropowców i posokowców.

Aplikację można pobrać i zainstalować na smartfonie bezpośrednio ze strony google play >>> 

 

Po instalacji i uruchomieniu aplikacji zobaczymy ekran powitalny.
Jeżeli nie włączyliśmy wcześniej w smartfonie GPS-a, zrobimy to klikając na przycisk "Włącz GPS", który znajduje się u góry na środku.
W prawym górnym rogu znajduje się przycisk dodatkowegi menu.


A300


Aplikacja wyszukuje naszą lokalizację a po chwili informuje nas, że lokalizacja została znaleziona. Klikamy następnie na przycisk "Wyszukaj w okolicy"widoczny na środku na dole a aplikacja wyświetli nam listę osób, które mogą dojechać na miejsce polowania.

Lista osób zależna jest od naszego polożenia i odległości, jaką uczestnicy Pogotowia postrzałkowego zadeklarowali, jako maksymalną do dojazdu.

 

W kolejnym kroku wybieramy jedną z osób i po kliknięciu zobaczymy dwie opcje:
1. Zadzwoń
- apliakcja nawiąże połaczenie telefoniczne z daną osobą, z która ustalimy zakres pomocy przy dochodzeniu postrzałków
2. Wyślij lokalizację przez SMS
- aplikacja wyśle do wybranej osoby link z mapy, tak aby osoba, która zdecyduje się na przyjazd dokladnie znala nasze położenie, nawet jeżeli znajdujemy się w środku lasu. 

 

D300

 

Osoba, ktora zechce nam pomóc otrzyma sms-a z linkiem do mapy wskazujacej nasze położenie i po kliknięciu na ten link w smartfonie ukaże się mapa ułatwiająca dojazd na miejsce polowania i poszukiwania postrzałka.

 

 

Kliknięcie na przycisk w prawym górnym roku daje nam opcje
1. Dodaj psa - gdzie własnoręcznie możemy dodac dane psa, który jeszcze nie został zgłoszony do bazy danych Poradnika Łowieckiego.
2. Edycja bądź usuwanie danych.

3. Pokaż lokalizację - wskazuje nasze położenie na mapie
4. Zapisz lokalizację - opcja umożliwia powrót dokładnie do zaznaczonego miejsca 
5. Wyświetl zapisane lokalizacje - tu chyba wszystko jest jasne.


F300

 

Do dyspozycji użytkowników sa jeszcze dwie funkcje znane z wcześniejszych wersji aplikacji a amianowicie: fazy ksieżyca na aktualny miesiąc i skrócony kalendarz polowań.

Po kliknięciu w wybraną fazę księżyca zobaczymy godziny wschodów i zachodów. Co więcej aplikacja koryguje te czasy w zalezności od naszego położenia (wskazania GPS). Bez właczonego GPS-a zobaczymy czasu dla środkowej Polski (Warszawa).

 

E300    B300 


     Zapraszamy do korzystania i nadsyłania uwag o działaniu aplikacji.

 

 

 

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP