Poradnik Łowiecki 1/2012

Ranking stron internetowych Zarządów Okręgowych PZŁ

 

Czym jest internet w dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego tak ważne jest, aby organy PZŁ szybko i rzetelnie przekazywały swoim członkom podstawowe informacje na swoich stronach internetowych. W dzisiejszych czasach jest to nieodzowne źródło szybkiego przekazu informacji, możliwość bieżącej aktualizacji oraz duża oszczędność czasu, nakładu pracy i kosztów.

 

Poradnik Łowiecki postanowił sprawdzić na ile przyjazne dla interneutów są serwisy internetowe Zarządów Okręgowych PZŁ. Dla tego utworzony został ranking stron i serwisów www. Prezentowana i punktowana jest zawartość serwisów według następujących kryteriów
  

A - Przyjazna domena www – domena w prosty sposób wskazująca na treść serwisu – pkt 1
B - Biuro, wykaz osób funkcyjnych, czas pracy, dane kontaktowe – 1-3
C - Informacje o okręgowych organach PZŁ i komisjach problemowych z wykazem członków tych organów i komisji oraz dane kontaktowe – 1-3
D - Uchwały władz okręgowych pzł – pkt 1-3
E - Aktualności i bieżące komunikaty – pkt 1-3
F - Kalendarium – pkt 1-2
G - Wykaz kół łowieckich – pkt 1-3
H - Formularz kontaktowy bezpośrednio na stronie www – pkt 2
J - Informacje o aktualizacji serwisu – pkt 1
 
Dodatkowe funkcje i treści serwisów: 

- Mapa obwodów, druki do pobrania, mapa dojazdu, kalendarz polowań, fotogaleria, linki do ciekawych stron, ogłoszenia, wszystkie inne dodatkowe informacje – każda dodatkowa informacja lub usługa w serwisie - 1-2 punkty dodatnie


Elementy wpływające na punktację ujemną:
- Puste działy, nieaktywne linki, braki w aktualizacji zawartości – 1 pkt ujemny za każdy stwierdzony błąd.

 

   Suma uzyskanych punktów określa pozycję na liście rankingowej. Lista będzie w przyszłości aktualizowana i jeżeli w danym serwisie nastąpią zmiany, uzupełnienia treści lub oferowanych usług, zmiani się pozycja ZO na liście rankingowej. Przy każdym ZO PZŁ podana została data wpisania do rankingu (rzeczywistego sprawdzenia funkcjonalności serwisu). Nie jest brana pod uwagę grafika serwisów ale jedynie jej zawartość merytoryczna.

 

   Serwis Poradnika Łowieckiego założył, że niezbędne są infomacje wymienione w punktach A - J jednak inne usługi, funkcje i treści serwisów rónież są brane pod uwagę, dlatego przyznawane są punkty dodatkowe. Całość została zebrana w tabelę, gdzie poszczególne serwisy umieszczone zostały alfabetycznie. Każdy może zapoznać się z oceną poszczególnych kryteriów i pounktacją dodatkkową. Ostatnia kolumna tabelki zawiera linki do szczegółówej oceny każdego serwisu.

 

   Oczywiście ocena Poradnika Łowieckiego jest subiektywna, dlatego też ostateczny osąd o przyznaniu tytuło najbardziej przyjaznego serwisu ZO PZŁ należy do internautów, korzystających z tych serwisów.

   W tym celu na serwis PŁ przeprowadzi sondę, która wyłoni najbardziej przyjazny serwis internetowy, który otrzyma symboliczną statuetkę złotego niedźwiadka. Drugi i trzecie miejsce to kolejno statuetki srebrnego i brązowego niedźwiadka. 

 

   Niedźwiadki czarne miały być przyznane serwisom zajmującym ostatnie miejsca w rankingu. Ponieważ niektóre Zarządy Okręgowe do tej pory nie stworzyły własnych stron internetowych, dlatego też automatycznie otrzymują one czarne niedźwiadki. 

 

W przyszłości lista rankingowa będzie aktualizowana, więc każdy ZO PZŁ ma możliwość poprawienia bądź umocnienia swojej pozycji w rankingo.

 

Po podsumowaniu rankingu zwycięskie serwisy otrzymają tytuł "Przyjaznego serwisu ZO PZŁ" oraz symboliczne statuetki niedźwiadków

 

 I miejsce

złoty niedźwiadek 

 II miejsce
srebrny niedźwiadek 
 III miejsce
brązowy niedźwiadek 
 Ostatnie miejsce
czarny niedźwiadek 
miszloty missrebrny misbrazowy misczarny

 

 

LISTA  RANKINGOWA 

 

 

Samo tworzenie listy rankingowej nie miałoby wiekszego sensu, dlatego Poradnik Łowiecki po przejrzeniu wszystkich stron ZO PZŁ postarał się wyciągnąć wnioski z zawartości tych serwisów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wnioskami i podzielenie się własnymi uwagami na ten temat.

 

  

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP