Poradnik Łowiecki nr 1 - wstęp

Poradnik Łowiecki 1/2012

Szanowni czytelnicy, myśliwi i sympatycy polowań!

 

                                  Właśnie trafia do Was pierwszy numer internetowego kwartalnika "Poradnik Łowiecki".
Historia Poradnika Łowieckiego sięga roku 2000 kiedy to powstał pomysł napisania programu komputerowego dla myśliwych, który zawierałby podstawowe, praktyczne informacje. Cieszący się popularnością program z upływem czasu i szybkim w tamtym okresie rozwojem internetu przestał być właściwym medium do przekazywania informacji. Internet gwarantował szybką aktualizację informacji oraz szeroki dostęp każdego chętnego. Tak więc zaprzestałem prac nad programem a w jego miejsce pojawił się  zgodnie z sugestiami użytkowników programu serwis www.poradnik-lowiecki.info 
   

   Serwis ten z założenia miał podobnie jak program komputerowy przedstawiać w jednym miejscu praktyczne informacje. Powstało więc kilka działów, w których każdy mógł znaleźć to co go interesuje. Serwis rozwijał się zgodnie z sugestiami myśliwych-internatów. Po kilku latach koniecznością stało się przekazywanie odwiedzającym coraz większych ilości materiałów i informacji, dlatego Poradnik Łowiecki został zarejestrowany jako czasopismo - kwartalnik internetowy. Nie ma to być konkurencja dla istniejących czasopism w tradycyjnej "papierowej" formie, ale uzupełnienie rynku o kolejną formę przekazu informacji. Dzięki takiej formie każdy może otrzymywać Poradnik Łowiecki w formie elektronicznej, lub zapoznać się z informacjami w serwisie internetowym. Z założenia czasopismo ma być poradnikiem, dlatego będę się starał zamieszczać w nim jak najwięcej informacji praktycznych. Oczywiście Poradnik Łowiecki nie jest ograniczony żadnymi ścisłymi ramami, poza tym, że dotyczy łowiectwa. Treści zamieszczane w Poradniku będą dostosowywane zgodnie z sugestiami czytelników. Być może dzięki takiej elastyczności uda się stworzyć czasopismo, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejnym plusem takiej formy Poradnika jest to, że czytelnicy otrzymują je za darmo oraz to, że dowolnie mogą wybierać do przeczytania tyko te artykuły, które ich interesują, a ponadto zawsze mogą po pewnym czasie powrócić do interesujących ich informacji bez konieczności wertowania złożonych gdzieś w szafie czasopism. Wszystkie kolejne wydania Poradnika Łowieckiego będą zawsze dostępne w serwisie internetowym. 

 

   Zapraszam wszystkich do nadsyłania swoich spostrzeżeń, uwag, propozycji zmian oraz do współpracy z Poradnikiem Łowieckim. Sami możecie tworzyć swoje własne czasopismo. Każdy z grona myśliwych i sympatyków łowiectwa może zostać redaktorem i wspólnie przekazywać pozostałym interesujące zagadnienia z zakresu łowiectwa. 
     
   Zapraszam również wszystkich do korzystania z informacji i usług całego serwisu PŁ. Gorąco namawiam również do dyskusji nad artykułami i tematami związanymi z łowiectwem na Forum PŁ. Stopniowo w serwisie PŁ udostępniane będą kolejne usługi i ciekawe informacje dla każdego.

 

Przedstawienie w skrócie poszczególnych działów i usług serwisu Poradnika Łowieckiego:
- Kwartalnik internetowy Poradnik Łowiecki
Elektroniczna wersja czasopisma zawierająca artykuły, felietony, wywiady, porady, dział rozrywek umysłowych itd

- Oferty – dział ofert komercyjnych skierowanych do myśliwych – tu będą przedstawiane firmy i osoby oferujące wszelkie towary i usługi związane z łowiectwem
- Ogłoszenia drobne – dział ogłoszeń drobnych przeznaczony dla każdego. Serwis oferuje najdłuższy okres publikacji ogłoszeń w internecie. Osoby zalogowane mają możliwość edycji lub usuwania nieaktualnych ogłoszeń.

- Forum – miejsce wymiany poglądów o tematyce łowieckiej
- Kalendarium – przegląd zbliżających się wydarzeń, imprez, targów, wystaw itp. związanych z łowiectwem.

Stopniowo udostępnione będą inne działy i usługi w serwisie. Nadsyłajcie swoje propozycje i uwagi. Proszę o kontakt osoby chętne do współpracy z serwisem jako redaktorzy.

 

Darz Bór

Redaktor naczelny

Piotr Gawin

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP