Mapnik dla myśliwego

 

map1 Mapnik, dawno zapomniany, kojarzony bardziej z wojskiem niż z myśliwymi a przez to niedoceniany. Jest to jednak artykuł bardzo przydatny każdemu, nie tylko wojskowym, leśnikom czy myśliwym. Każdy z nas od czasu do czasu korzysta z map i nic w tym dziwnego. Map używamy podróżując po kraju i świecie samochodem, jeżdżąc rowerem, czy przemierzając szlaki turystyczne. O ile drogi samochodowe są dosyć dobrze oznakowane i łatwo się po nich poruszać, to nie zawsze tak jest w terenie, kiedy wędrujemy górskimi szlakami, albo kiedy dopiero poznajemy nasz obwód łowiecki. W wielu kołach praktykuje się zwyczaj, że każdy członek koła a zwłaszcza stażyści lub młodzi myśliwi otrzymują mapki obwodów z zaznaczonymi ambonami, zwyżkami, paśnikami, poletkami, nęciskami, granicami rejonów na jakie podzielony jest obwód. Mapki te od czasu do czasu zarząd koła aktualizuje, jeżeli zmieniają się lokalizacje urządzeń łowieckich lub wewnętrzne granice rejonów. Uwierzcie, że takie mapki są bardzo przydatne dla każdego myśliwego, nie tylko dla najmłodszych. Mapki takie dobrze jest mieć zawsze przy sobie. Dobrze też, jeżeli przechowujemy i nosimy je tak, aby nie ulegały szybkiemu zniszczeniu. Do tego właśnie służą mapniki.

 

   Mapnik prezentowany przez firmę Carpatus służy temu doskonale. Jest elegancki i praktyczny. Zaprojektowany tak, aby nie zajmował zbyt dużo miejsca a jednocześnie, aby przechowywana tam mapka była odpowiednio duża. Po rozłożeniu część mapnika zawierająca mapkę ma wymiary 30 cm x 32 cm co wystarcza do przechowywania mapy. Z mapnika możemy korzystać również przy niekorzystnej pogodzie, w czasie deszczu i opadów śniegu a mapka nie ulegnie zniszczeniu. Producent pomyślał również o kilku dodatkowych udogodnieniach. Znajdziemy tam kilka dodatkowych kieszonek m. in. na telefon komórkowy, dokumenty, długopis itp. Dwie kieszonki zamykane są na suwak. Spokojnie można tam nosić dokumenty czy pieniądze. Sam mapnik zamykany jest na rzepy. Doskonały pomysł, dzięki któremu otworzymy mapnik nawet w duże mrozy mając na dłoniach rękawiczki. Pod kieszenią z mapą znajduje się druga kieszeń, do której można włożyć mapki, z których aktualnie nie korzystamy.

 

   Mapnik doskonale mieści się w schowkach samochodowych. Możemy więc stale wozić go ze sobą. Wykonany jest z trwałego i mocnego materiału. Regulowany pasem można mocować w dwóch pozycjach i nosić mapnik pionowo bądź poziomo.

Podsumowując jest to tani, praktyczny i solidnie wykonany artykuł przydatny każdemu. Zdecydowanie polecamy nabycie a jego funkcjonalność docenicie w trakcie użytkowania.

 

Mapnik można zamówić bezpośrednio na stronie producenta www.carpatus.com

  

Wymiary mapnika

szerokość 15 cm (po złożeniu), 45 cm (rozłożony)

wysokość 32 cm

Mapniki dostępne są w różnych kolorach (dostępny wzór camo)

 

Praktyczny, estetyczny, trwały 

 

map2

 

Możliwość mocowania i noszenia w pionie i poziomie dzięki uchwytom na dwóch bokach i łatwym do zmiany nastawnym pasku.

 

map3

 

Wymiary pozwalają na przewożenie w bocznej kieszeniu drzwi w samochodzie ...

 

map6

 

a także w schowku.

 

map7

 

Mapnik posiada praktyczną kieszonkę na telefon ...

 

map8

 

Dodatkową kieszeń zamykaną suwakiem na dokumenty lub pieniądze.

 

map4

 

oraz dodatkową przestrzeń (kieszeń) np. na inne mapy.

 

map9

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP