Torba dla myśliwego

 

torba1Torba myśliwska – jeden z akcesoriów czy inaczej przedmiotów niezbędnych myśliwemu, któremu nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. I niesłusznie.

 

   Wybierając się na polowanie zawsze zabieramy ze sobą mnóstwo niezbędnych rzeczy. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy ile tego jest. Poczynając od broni, amunicji, lornetki, nożna a kończąc na termosie, jedzeniu, dokumentach czy telefonie. Nie sposób wymienić tu wszystkiego co jest nam niezbędne. Te wszystkie rzeczy próbujemy zawiesić sobie na szyi (lornetka), na ramieniu (broń, stołek myśliwski) czy upchnąć po kieszeniach. Po jakimś czasie okazuje się, że kieszenie są pełne przeróżnych drobiazgów a i tak w razie konieczności nie potrafimy ich odnaleźć. Przenoszenie, przechowywanie a w razie potrzeby szybkie wyjęcie ułatwiają nam różnego rodzaju torby myśliwskie. To, że stają się nam niezbędne każdy przekona się sam. Jeden szybciej, drugi później. Kiedy już dojrzymy do zakupu odpowiedniej torby, przeszukujemy sklepy i serwisy internetowe. I wciąż mamy dylemat – którą wybrać.

 

 

   Chcąc wam ułatwić wybór Poradnik Łowiecki prezentuje jeden z takich wyrobów – torbę, która powstała z myślą o myśliwych. Producentem jest firma B-M-B właściciel marki CARPATUS www.carpatus.com logocarpatus

 

   Koniecznie trzeba w tym miejscu dodać, że jest to produkt całkowicie polski, co jest jego niewątpliwą zaletą.

 

   Torba wzorowana jest na dawnych, wojskowych raportówkach. Zbliżona jest do nich kształtem, ale na tym całe podobieństwo się kończy. Torba została zaprojektowana od podstaw tak, aby jak najlepiej służyła myśliwemu. Wygląd zewnętrzny i kolorystyka jest bez zarzutu. Wiele szczegółów odróżnia jednak tą torbę od dawnej raportówki. Biorąc ją do ręki od razu czujemy różnicę w ... wadze! Torba jest zdecydowanie lżejsza od tradycyjnych raportówek i to kilkukrotnie! Czy to jednak ma tak duże znaczenie? Przekona się o tym każdy, kto chociaż raz wędrował z jakimkolwiek wyposażeniem przez kilka godzin. Przedmioty początkowo "lekkie" szybko zaczynają "przybierać" na wadze i nawet zwykła lornetka o masie 0,5 kg może "ważyć" po kilu godzinach nawet 2 kg! Tak, takie odnosimy wrażenie, kiedy wszystko zaczyna nam ciążyć a my jesteśmy coraz bardziej zmęczeni. Ta torba "ujmuje" nam konieczność dźwigania zbędnego ciężaru przy zachowaniu pełnej funkcjonalności.

 

   W torbie zastosowano szereg nowatorskich rozwiązań. Torba zapinana jest plastykową klamrą. Odpinanie i zapinanie jej możliwe jest bez większych trudności nawet w rękawiczkach. Torba posiada dwie duże kieszenie, z których jedna zamykana jest na suwak. Tak więc uzyskujemy łatwy dostęp do przenoszonych rzeczy a te bardziej wartościowe możemy zamknąć. Nie wypadną nam przypadkowo, ani nie zamokną w czasie opadów. Torba posiada dodatkową, wielofunkcyjną, zapinaną kieszeń na dokumenty, telefon, długopis i wiele innych drobiazgów. Producent nie zapomniał o tak cennej rzeczy jak przyszyta do wnętrza kieszeni smycz na klucze, które jak wiadomo często lubią się gubić. Ciekawym rozwiązaniem są zewnętrzne uchwyty na latarkę i nóż. Rozwiązania tego nie znajdziemy w innych podobnych torbach. Te nowatorskie rozwiązania ułatwiają nam dostęp do tak ważnych akcesoriów bez potrzeby otwierania torby. W torbie tej możemy przechowywać rzeczy, które zawsze zabieramy ze sobą w teren. Jej pojemność jest na tyle duża, że bez większego problemu zmieścimy tam wszystko co będzie nam niezbędne. W dniu wyjazdu na polowanie dołożymy tam tylko naboje i jedzenie i ... w drogę.

 

   Podsumowując jest to doskonałe wyposażenie dla myśliwego, ale służyć nam może nie tylko podczas polowań. Całości zalet tej torby dopełnia cena – 99 zł, która jak na tak dobry produkt wydaje się niska. Z pewnością stosunek jakości i funkcjonalności torby do jej ceny wypada na korzyść kupujących. Polecamy ten produkt myśliwym!

 

 

Uchwyty boczne do noża lub latarki

 

torba2

 

 

uchwyty boczne z drugiej strony torby

 

torba3

 

i ich praktyczne wykorzystanie

 

torbaA       torbaB

 

Dwie wewnętrzne kieszenie, z których jedna zamykana jest na suwak

 

torba4

 

Torbę możemy nosić na dłuższym, regulowanym pasku na ramieniu lub trzymając w dłoni. 
Obydwa paski są łatwo odpinane i wykorzystywać możemy wówczas tylko jeden z nich

 

torba5

 

Kieszeń zewnętrzna, wielofunkcyjna

 

torba7

 

ze smyczą do kluczy, uchwtami na długopisy, ołówki itp

 

torba6

 

Pojemność torby wystarcza na przenoszenie wielu przedmiotów. Spokojnie mieszczą się tam przynajmniej trzy półtoralitrowe buteli z napojami, termos, lornetka, amunicja itd

 

torba8

 

Torba jest do nabycia bezpośrednio u producenta www.carpatus.com 

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP