Uniwersalne szelki dla psa

A  Uniwersalne zelki dla psa z przypięciem do pasów bezpieczeństwa.

 

   Każdy myśliwy to miłośnik psów a większość z nas z pewnością posiada psa czy to myśliwskiego czy po prostu psa do towarzystwa. Jako właściciele czworonogów powinniśmy dbać o ich bezpieczeństwo oraz o własną wygodę w prowadzeniu psów np. na spacerze.

 

 

   Psy często prowadzimy na smyczy przypiętej do obroży .Większość właścicieli czworonogów, rozumie jednak, że nie jest to najlepszy sposób. Dobrze ułożony i karny pies może i powinien być prowadzony na smyczy przypiętej do szelek a nie obroży. Obroża przydatna jest w początkowym okresie, kiedy staramy się wyrobić u psa pewne nawyki i konieczne jest korygowanie jego zachowań. Po szkoleniu, dobrze ułożony pies może być prowadzony na smyczy dopiętej do szelek. Szelki zapewniają psu swobodę ruchów.

 

 

Szelki szelkom nierówne, więc przed zakupem warto zastanowić się jakie szelki wybrać. Na szczęście wybór mamy spory. Możemy kupić szelki proste, które najczęściej nie są zbyt trwale lub szelki, które poza doskonałą jakością spełniają kilka istotnych funkcji.

 

Poniżej prezentujemy szelki polskiego producenta firmy B-M-B właściciela marki CARPATUS. Szelki te spełniają wszelkie, nawet najbardziej wyrafinowane wymagania.


Po pierwsze wykonane są z bardzo dobrego i trwałego materiału. Trzymając je w rękach widać, że producent nie szukał oszczędności, ale postawił na produkt, którego nie musi się wstydzić. Szelki produkowane są w kilku rozmiarach od S do XL przez gwarantują odpowiednie dopasowanie do rozmiarów większości psów. Każdy rozmiar posiada podwójną regulację, co pozwala dopasować szelki do budowy ciała każdego psa.

O jakości szelek najlepiej świadczy porównanie ich z innymi szelkami. W szelkach firmy B-M-B wszystkie zastosowane materiały, uchwyty i zapięcia wyraźnie wskazują na ich solidność i trwałość.

Szelki umożliwiają prowadzenie psa zarówno na smyczy jak również przytrzymywanie i prowadzenie psa trzymając za uchwyt na samych szelkach. W ten sposób mogą być one przydatne dla psów przewodników, ale także ułatwiają nam przytrzymanie psa np. podczas wizyty u weterynarza.

 

 

Do szelek możemy przypinać smycz, otok lub dołączone do szelek zapięcie do pasów bezpieczeństwa – idealne rozwiązanie na czas podróży samochodem. Jak widać producent pomyślał nie tylko o podstawowym zadaniu szelek tzn. do prowadzenia psa, ale również o innych przydatnych funkcjach. Szelki umożliwiają dopięcie saszetki na drobiazgi z uchwytem na latarkę

Na koniec należy dodać, że szelki występują w różnych odmianach kolorystycznych i są odblaskowe, co ma duże znaczenie podczas wieczornych spacerów, zwłaszcza gdy idziemy z psem poboczem drogi. Szelki w kolorze czerwonym bardzo dobrze spełnią swoją rolę, kiedy wykorzystujemy psy na polowaniach zbiorowych.

 

 

Porównanie szelek firmy B-M-B z innymi szelkami. W oczy rzuca się jakość wykorzystanych materiałów i solidność wykonania.

B

 

Szelki wyposażone są w zapięcie do pasów bezpieczeństwa w samochodzie,

 

C 

 

Pies przewożony na siedzeniu zabezpieczony jest tak jak kierowca czy pasażer a pies przewożony w bagażniku, nie wyskoczy gwaltownie z niego na postoju.

 

D

 

 

Szelki posiadają trzy punkty mocowania ich do pasów bezpieczeństwa lub przypięcia smyczy, otoku czy uchwytu dla psów przewodników.

 

E

 

Szelki wyposażone są w dodatkowy uchwyt pozwalający trzymać psa przy nodze.

 

F

 

Szelki oferowane sa w 4 rozmiarach z dodatkową podwójna regulacją

 

G

 

 

 

Więcej o szelkach przeczytacie na stronie producenta www.carpatus.com

 

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP