Głos Przyrody - nowe wydawnictwo edukacyjne

 

"G Ł O S      P R Z Y R O D Y"

Nowy magazyn edukacyjny dla małych i dużych

 


GlosPrzyrody1

„Głos Przyrody” styczeń-marzec 2014

 

   W pierwszym tegorocznym numerze „Głosu Przyrody” (a drugim w historii) jest sporo o dokarmianiu ptaków, jest także artykuł o rysiu i o wędrówce po Bieszczadach (u nas: palcem po mapie). Karolina i Dominik pierwszy raz widzą buchtowisko i dowiadują się, jak myśliwi chronią uprawy przed dzikami. Zenobiusz spotyka jeża, który nie poszedł spać, a trzy zabawne skrzaty trafiają nad przeręblę. Co z tego wyniknie?

 

   W cyklu „Spacer w przyrodę” Lilka i jej mama pokazują nam dolinę Pilicy (będzie też chwila grozy…), a dociekliwy Arturek bada stany skupienia wody. Wodzie jest też poświęcony odcinek „Podaj przyrodzie pomocną dłoń” i konkurs z nagrodami.

 

   To nie wszystko! Z „Głosową” skalą porostową będzie można na spacerze sprawdzić stopień zanieczyszczenia powietrza, a po lekturze „Z Głosem Przyrody nie pomylę… jodły ze świerkiem” uczyć się rozróżniać oba gatunki. Oczywiście jest dużo do kolorowania i zgadywania, są pomysły na rękodzieło, recenzje książek, ciekawostki o zwierzętach, a w „Szkółce leśnej” – mini-lekcja o zimowym odpoczynku drzew.

 

  Zachęcamy do zaprenumerowania „Głosu Przyrody”.  

 

  Szczegóły: www.glosprzyrody.pl

 

Pierwszy, zerowy numer magazynu "Głos Przyrody" jest do pobrania w dziale Download/Dokumenty inne 

 

Pobierz, zapoznaj się z wydawnictwem i zamów prenumeratę

 

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP