Uważajmy na drogach!

   4 kwietnia, Wielkopolska, droga krajowa nr 308

  Bądźmy ostrożni na drogach jako kierowcy nawet jeżeli przed nami droga prosta i pusta. W każdej chwili na drogę może wbiec zwierzę co często końćzy się tragicznie, zwłaszcza dla zwierzyny.

 

   Topniejące śniegi odkryły kolejną taką tragedię. Potrącona przez samochód sarna padła w rowie przy drodze. Mimo obowiązku kierowca nie zawiadomił odpowiedzialnych za usunięcie tuszy służb. To kolejna tragedia na owianej złą sławą drodze 308 w Wielkopolsce. Poradnik Łowiecki pisał o tym w zeszłym roku w artykule "Potrącone zwierzęta".

 

   Opisane tam wypadki miały miejsce w lato. Jak widać jednak i zima jest okresem gdzie dochodzi do kolizji. Przebiegajace przez drogę zwierzęta często potykają się na oblodzonym asfalcie i nie są w stanie uciec przed nadjeżdżającym pojazdem. Jeśli więc zobaczymy na poboczu zwierzę lub tylko przypuszczamy, że może tam być i niespodziewanie wybiec na drogę, zwolnijmy! My z pewnością dojedziemy do celu, choćby kilka minut później, ale jeżdżąc ostrożniej możemy zapobiec podobnym zdarzeniom na drogach. 

 

sarnapotracona2

 

 

sarnapotracona

 

 

   Nie minęły dwa tygodnie od ostatniej informacji o sarnie potrąconej przez samochód - czytaj "Uważajmy na drogach" - a już mamy kolejny dowód nieostrożności kierowców. Ta sama "pechowa" droga krajowa nr 308, poprawiły się warunki na drogach, więc i szybkości są coraz większe. Dlatego też nasza uwaga powinna być bardziej wyostrzona, tak aby uniknąć kolejnych kolizji ze zwierzętami. Niestety wydaje się, że apele nie trafiają do niektórych. Oto kolejny przykład z 16.IV.2013 ...

 

potracona1

 

potracona2

 

   Dosłownie kilka metrów od drogi leży potrącona sarna. Do tablicy oznaczającej teren zabudowany - najwyżej 50 metrów. Brak wyobraźni kierującego ... 

 

   Mija kolejnych kilka dni i dosłownie w tym samym miejscu, lecz przy asfalcie leży rozjechana kuna ...

 

rozjechanakuna

 

Czy jakiekolwiek apele pomogą? 

 

 

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP