Królowa czyli Pierwsza Diana Łowiectwa


dianaA

  Podczas  VII edycji  Hubertusa Łęczyckiego odbyła się pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu na Pierwszą Dianę Łowiectwa, czyli Królową Łowiectwa. Inauguracja konkursu uświetniła obchody 90-lecia PZŁ.

   Aby wziąć udział w konkursie nie trzeba było przechodzić castingów, ani się wcześniej zgłaszać. Wystarczyło przybyć na Hubertusa w strojach nawiązujących do tematyki łowiectwa lub jeździectwa. W rywalizacji nie liczył się wiek kandydatki, a jedynie szyk i wdzięk, jak na Królową przystało. W konkursie wyboru dokonywało jury, które spośród przybyłych na imprezę osób wyłoniło 5 kandydatek. Wybrane panie zostały zaproszone na scenę, aby się zaprezentować.

   Pretendentki do tytułu Królowa Łowiectwa przedstawiały się, opowiadały o sobie i swoich zainteresowaniach. Następnie jury dokonało wyboru Pierwszej Diany Łowiectwa. W skład jury wchodziło trzech członków: Przewodnicząca Małgorzata Boroń, prekursorka w makijażu permanentnym Ewa Bujnowicz, manager w firmie Permanentne Piękno Boroń, oraz Prezes Koła Łowieckiego Bażant - pan Stefan Zawadzki.

   Królową, która jako pierwsza została Pierwszą Damą Polskiego Łowiectwa została Katarzyna Cieślak pochodząca z okolic Głowna.

   Katarzyna należy do PZŁ od 2006 roku.  Jej pasja łowiecka zrodziła się dzięki jej mamie i dziadkowi. Mama opowiadała jej o swoim dziadku myśliwym - Władysławie Szewczyku.  „Niestety, nie zdążyłam go poznać, więc początki były ( i są ) ciężkie - twierdzi Katarzyna. Pierwsza Diana Łowiectwa należy do WKŁ 421 Dzik w Łodzi. Koło to ma swoje tereny w okolicach Sieradza oraz w okolicach Dmosina ( między Głownem a Brzezinami ). Królowa Łowiectwa należy także do Stowarzyszenia Polskich Dian, które polują gościnnie na terenie całej Polski. Zdobyła również uprawnienia selekcjonera.  Lubi obserwować przyrodę, dlatego wiele razy zdarzyło się jej zdjąć palec ze spustu. Kocha także konie - kiedyś była aktywną amazonką.

   Pierwsza Dama Polskiego Łowiectwa lubi śpiewać, słuchać brzmienia gitar, wędrować po górach, tańczyć, jeździć na quadach oraz gotować. To ostatnie wychodzi jej różnie – ciągle się uczy. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie na kierunku gospodarka łowiecka i ochrona zwierzyny. Obecnie w domu Diany 2013 są 2 myśliwe , gdyż jej mama także wstąpiła do PZŁ i poluje już drugi sezon.

   Katarzyna będzie nosiła ten zaszczytny tytuł przez rok, aż do kolejnego konkursu, podczas którego zostanie wybrana nowa Pierwsza Diana Polskiego Łowiectwa.  Jednakże to ona jest i pozostanie pierwszą w historii noszącą ten tytuł.

   Na panie biorące udział w konkursie czekały liczne wartościowe nagrody. Sponsorami konkursu i fundatorami nagród były firmy:  Venita (polska fabryka kosmetyków), Kopromed (producent noży myśliwskich), Permanentne Piękno Boroń (salon najnowszych technologii kosmetyczno/medycznych), firma Perfect Horse (producent odzieży jeździeckiej) oraz Nobilier (biżuteria myśliwska).

   Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Łukasz Nowak, który już od kilku lat ma swój ogromny wkład w  organizację imprezy i promocję łowiectwa.

   Organizatorzy Zapraszają wszystkie panie do udziału w kolejnej edycji corocznego ogólnopolskiego konkursu na Pierwszą Dianę Łowiectwa. 

 

dianaB

 

dianaC

 

dianaD

 

dianaE

 

dianaF

 

 

 

Zdjecia wykorzystano za zgodą współorganizatora imprezy

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP