Tajga szumi

TajgaSzumi
   Niedawno ukazała się kolejna pozycja wydawnicza z serii „Rubieże tajgi”, której autorem jest Mikołaj Bojkow, znany już pewnie pasjonatom łowiectwa z innych książek wydanych przez ATRA World.

   Tym razem autor przenosi nas w początki XX wieku opisując swoje przygody łowieckie od lasów Galicji aż po daleką, mandżurską tajgę. Wspomnienia łowieckie przewijają się z wątkami historycznymi, dzięki czemu czytelnik pozna nie tylko sam urok łowów w pierwotnych lasach ale i różne historyczne przemiany jakie następowały w tamtych latach.

   Mikołaj Bojkow jest znanym pisarzem i jednocześnie myśliwym. To połączenie daje czytelnikowi doskonały obraz łowów opisywanych przez uczestnika tych wydarzeń. To wszystko sprawia, że do rąk czytelników trafia naprawdę ciekawa pozycja.

   Łowy z początków XX wieku całkowicie różniły się od naszych wyobrażeń o polowaniach. Często były to polowania w okresie konfliktów wojennych lub łowy w bezkresnych lasach tajgi, gdzie grasowali przemytnicy i zwyczajni bandyci. Do tego myśliwy bez żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym mógł liczyć wyłącznie na swoje umiejętności. To wszystko sprawia, że łowy połączone były zawsze z dużym ryzykiem, ale też istniała możliwość spełnienia swoich pasji w okolicznościach jakie obecnie możemy poznać jedynie z takich książek jak „Tajga szumi”.

   Tą i inne ciekawe książki o tematyce łowieckiej znajdziecie na stronie internetowej wydawnictwa ATRA World www.atarworld.pl

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP