Euro Target Show 2022 - relacja z targów

16

   Kolejna edycja wydarzenia targowego za nami. W dniach 25 – 27 III 2022 r. odbyły się w Poznaniu targi Euro Target Show to połączeniu kilku pasji: łowiectwa, strzelectwa, survivalu i zwolenników outdoor-u, które to pasje tak naprawdę wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Każdy myśliwy jest również strzelcem i w pewnym sensie survivalowcem.

   Euro Target Show to kontynuacja znanych doskonale w środowisku myśliwych tragów Knieje, targów które zapisały się w naszej pamięci wielkimi literami. Niestety przedłużająca się pandemia i lockdown wymusiły przerwę w cyklicznych wydarzeniach. Dla całego środowiska ludzi związanych z łowiectwem, lasem, strzelectwem i militariami były to lata oczekiwania na nowe otwarcie. Niezbyt jasna sytuacja odnośnie obostrzeń pandemicznych utrudniała podjęcie ostatecznej decyzji o organizacji wydarzenia targowego. Szczęśliwie dla nas – myśliwych – w końcu się udało. W minionych dniach mogliśmy uczestniczyć w targach pod nową nazwą Euro Target Show, goszczących przedsiębiorców i gości zainteresowanych wspomnianymi wcześniej pasjami.

   Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Targi odwiedziło bowiem ponad 6 tysięcy gości. Ponownie zaistniała możliwość spotkania się w miejscu, gdzie można było zapoznać się z nową ofertą wystawców, uczestniczyć w programach scenicznych oraz porozmawiać na bieżące tematy łowieckie. Jak doskonale wszyscy wiemy, przedsiębiorcy związani z branżą łowiecką przeżywają spowodowany pandemią a później wojną na Ukrainie kryzys. Występują stałe problemy w dostawach. Duże firmy, producenci broni, amunicji i wyposażenia przestawili się na zaopatrzenie wojskowe. Mimo to myśliwi mieli możliwość poznania nowych trendów w ofercie firm związanych z branżą łowiecką. Na stoiskach prezentowana była broń, optyka, nokto i termowizja, wszelkiego rodzaju akcesoria uzupełniające wyposażenie myśliwych, wyroby rękodzielnicze, odzież, pojazdy ATV itd. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie.

   Największym plusem Euro Target Show były, jak się wydaje, wydarzenia sceniczne które prowadziła znana z poprzednich edycji Alicja Fruzińska,. Profesjonalnie zadbała o każdy szczegół. Były rozmowy, konkursy, pokazy itd. Scena dosłownie tętniła życiem i gromadziła duże grono widzów. Dodatkowymi atrakcjami były jak zawsze różnego rodzaju strzelnice, gdzie przez cały czas pod okiem fachowców można było spróbować swoich sił w różnego rodzaju strzelaniach.

Sobotnią atrakcją niewątpliwie były pokazy psów myśliwskich zorganizowane i przeprowadzone przez Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego. Wokół miejsca pokazów gromadziło się tyle osób, że trudno było podejść blisko sceny.

Nie zabrakło także wątku sokolnictwa i muzyki myśliwskiej. Od pierwszej edycji targów w Poznaniu zespół „Babrzysko” pod kierownictwem Krzysztofa Kadlec swoimi występami promuje muzykę myśliwską oraz podkreśla znaczenie sygnalistyki w kulturze łowieckiej.

   Organizatorzy Euro Target Show nie zawiedli. Wystawcy mieli zapewnione pod każdym względem warunki prezentacji swoich ofert a goście oprócz poznania stoisk typowo komercyjnych mogli uczestniczyć w bogatej ofercie dodatkowej, która prezentowana była na scenie targowej.
Całkowitą nowością było stoisko Polskiego Związku Młodzieży Łowieckiej. Wobec zakazu uczestnictwa w polowaniach dla młodzieży poniżej 18 roku życia, jest to jedyna alternatywa poznania łowiectwa a jednocześnie możliwość rozwijania swojej pasji.

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

14

 

15

 

17

 

18

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP