Noże myśliwskie świata - tom II

   Noże myśliwskie świata Tom II – autor Jerzy Utkin

KsiazkaNoze1   Do rąk czytelników trafia II tom długo oczekiwanej książki, która stanowi dopełnienie wcześniejszych wydawnictw, których autorem jest Jerzy Utkin kolekcjoner i prawdziwy znawca tematyki noży. Tematyki, gdyż jego wiedza sięga daleko dalej niż same noże.
Autor swoją pierwszą książkę o nożach myśliwskich wydał w 2016 roku. Była to książka poświęcona myśliwskim nożom Polski i Europy, książka która cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko myśliwych, gdyż użytkowników noży jest zdecydowanie więcej a samo określenie „myśliwskie noże” nie odnosi się wyłącznie do jednej grupy użytkowników tych noży.
Po sukcesie pierwszej książki przyszedł czas na pracę o nożach świata i tak to w ubiegłym roku do rąk czytelników trafił tom I a obecnie tom II dopełniający tematykę noży myśliwskich świata.

   Poza ogromną wiedzą odnośnie technicznych właściwości noży o przeznaczeniu myśliwskim i specyfice noży różnych producentów Jerzy Utkin przekazuje nam także sporą dawkę cennych informacji zwłaszcza dla osób zainteresowanych tematyką noży a informacji wcale nie tak oczywistych lub niekoniecznie nagłaśnianych.

   Każdy potencjalny użytkownik noży – a w rzeczywistości jest to z pewnością każdy mężczyzna – dowie się czy kupić nóż droższy ale za to doskonałej jakości, czy też wystarczy mniejszy budżet, aby nóż spełnił nasze oczekiwania.

   Zakup nożna wiąże się z wydatkiem od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za nóż. Często są to kwoty naprawdę wysokie i przed każdym w chwili zakupu rodzi się pytanie, ile wydać na nóż i czy będę z niego zadowolony. Wiedza zawarta w tej książce z pewnością uprości nam znalezienie odpowiedzi. Co więcej czytelnik dowie się takich niuansów jak ten, że pewien producent daje 10 lat gwarancji na swoje wyroby, natomiast polscy dystrybutorzy i sprzedawcy jedynie 2 lata! Dlaczego tak jest, trudno powiedzieć, ale przy wyborze noża dobrze jest o tym pamiętać i ewentualnie kupić nóż w sklepie firmowym producenta lub u innych sprzedawców np. w sąsiednich krajach.
Część producentów oferują wieczystą gwarancję na swoje wyroby. To może być atrakcyjna alternatywa w stosunku do noży tańszych, ze stosunkowo krótkim okresem gwarancyjnym. Noża nie użytkujemy codziennie po kilka godzin. Czasami może to być kilka, czy kilkanaście razy w roku, dlatego należy rozważyć wszelkie za i przeciw przy wyborze i nie kierować się wyłącznie ceną lub wyglądem zewnętrznym.

   Jakość noży, ich właściwości, a na końcu cena to niełatwa kombinacja wyborów. Dobrze więc jest wcześniej zapoznać się z ogromną wiedzą jaką przekazuje nam autor książki. To niewątpliwy, doskonały poradnik, ale jednocześnie też kompendium wiedzy o nożach, która potrzebna jest każdemu użytkownikowi noża, czyli z pewnością także myśliwemu. Wybór noża jest tylko pozornie prosty. Wystarczy wejść do sklepu czy zamówić przez internet i to wszystko. Nic bardziej mylnego. Po dłuższym okresie użytkowania będzie się zastanawiać, dlaczego nóż się tępi, dlaczego nie możemy go łatwo naostrzyć, dlaczego nie spełnia naszych oczekiwań. Po przeczytaniu książki każdy dokona świadomego wyboru, dzięki czemu już przed zakupem będzie wiedział, czy użytkowanie noża będzie przyjemne i łatwe, czy też szybko rozczaruje się i ponownie będzie szukał kolejnego noża.

   Książkę „Noże myśliwskie świata” tom II można zamówić w sklepie internetowym wydawcy, firmy Atra WORLD pod adresem www.atraworld.pl


KsiazkaNoze2


   Książka wydana jest na doskonałej jakości papierze. Praktycznie każdy opisywany nóż przedstawiony jest na kolorowym zdjęciu, przez co czytelnik łatwo może wyobrazić sobie, to o czym autor napisał. Książka wydana w twardej oprawie może być także doskonałym upominkiem. Jeśli więc szukasz książki, której treść cię zadowoli, ten wybór z pewnością będzie odpowiedni. W sklepie internetowym www.atraworld.pl można także zamówić tom I.


   O pierwszej części książki możesz przeczytać na stronie www

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP