Chłodnie myśliwskie – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Chłodnie myśliwskie – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Chłodnia myśliwska stanowi nie małą inwestycję, dlatego warto zastanowić się na co tak naprawdę należy zwracać uwagę. Tego rodzaju zakup ma służyć na długie lata, więc ważne jest by urządzenie nie tylko miało dobrą jakość, ale także świetną funkcjonalność. Od tego zależy nasza wygoda, komfort i ogólna satysfakcja z użytkowania sprzętu. Pod lupę bierzemy chłodziarki jednego z najbardziej szanowanych niemieckich producentów urządzeń chłodniczych. Marka Landig z ponad 30-letnim doświadczeniem dostarcza nie tylko chłodnie myśliwskie, ale także szereg praktycznych akcesoriów.

 1. Nie przechowywanie, a uszlachetnianie
  Trzeba wiedzieć, że przeznaczeniem chłodni myśliwskiej, nie jest tylko i wyłącznie bezpieczne przechowywanie tuszy. Tak naprawdę, to bardziej złożony proces kruszenia mięsa, który, jeśli zapewnimy odpowiednie warunki, odwdzięczy się nam wyśmienitym efektem kulinarnym. Ważne jest zatem aby zakupione urządzenie zapewniało stałe i precyzyjnie regulowane warunki i gwarantowało dobry obieg powietrza.

 VacusC    VacusB

Podstawowe modele tj. LU4500, LU7000 i LU9000 utrzymują stałą temperaturę w zakresie od -5°C do +16°C. Urządzenia zapewniają optymalną cyrkulację powietrza.

 1. Pojemność
  To chyba pierwsze co przychodzi nam do głowy podczas oglądania chłodni myśliwskich. Co się tutaj zmieści? Bardzo ważne są oczywiście nasze oczekiwania, ale w praktyce korzystniejszą jest inwestycja w ciut większe urządzenie. Model LU9000 ma wymiary użytkowe 174 x 67,5 x 58,5 cm i zakłada pomieszczenie do 4 saren lub 2 dzików. Rzecz jasna, wszystko zależy od gabarytów zwierzyny, nie mniej jednak doświadczeni użytkownicy tego sprzętu zgodnie potwierdzają, że przy dołożeniu nieco sprytu, oferowane miejsce można naprawdę wydajnie wykorzystać.

 1. Bezcenna funkcjonalność
  Każdy kto skosztuje wygody podczas użytkowania jakiegoś sprzętu, zawsze to docenia i trudno mu z tego zrezygnować. Tak też może być w przypadku chłodziarki na zwierzynę. Odpowiedni wybór akcesoriów może nam ułatwić pracę, a także pozwolić na szersze wykorzystanie sprzętu.

Jednym z najbardziej pomocnych produktów jest z pewnością wyciągarka elektryczna do tuszy. Montowana do ściany lub sufitu, pozwala sprawnie wprowadzić zwierzynę do chłodni. Aby całość współpracowała idealnie, bardzo przydatne jest, aby urządzenie posiadało system wysuwanej szyny (tzw. zawiesie FLEX). To dzięki niemu tuszę zawieszasz poza chłodnią, a następnie wsuwasz szynę do jej wnętrza. 

VacusD

VacusEDobrze dobrany hak potrafi być także bardzo pomocny. Wariant z oczkiem pozwala na wygodne użycie z wyciągarką. Hak obrotowy to dodatkowa możliwość manewrowania tuszą, wprowadzoną do wnętrza urządzenia.

Podczas wszelkich czynności warto mieć pod ręką jednorazowe rękawiczki ochronne.

 1. Zużycie energii
  Dokładając kolejne urządzenie do naszego gospodarstwa domowego, warto rzucić okiem na parametr zużycia energii. Wybierając energooszczędne urządzenie, w skali wieloletniego użytkowania, z pewnością jesteśmy w stanie wiele zaoszczędzić. Najczęściej wybierany model tj. LU9000 zużywa jedynie 1,2 Kwh / dobę.

 1. Bezpieczeństwo i higiena.
  Każdy z nas wie, jak ważna jest higiena w urządzeniach, które mają kontakt z żywnością i są przeznaczone do jej przechowywania / przetwarzania. W tym aspekcie powinniśmy oceniać łatwość utrzymania ich w czystości. Czy wnętrze chłodni ma zakamarki i ranty, czy też wszystko jest zaokrąglone? Z czego wykonane jest wnętrze? Zachowa swój wygląd, czy może będzie żółknąć z czasem?

  Wanienka ze stali nierdzewnej na podłodze chłodni to bardzo dobra praktyka, wręcz niezbędna. W urządzeniach marki Landig znajduje się ona w standardowym wyposażeniu. Wnętrze ma opływowe kształty, które znacznie ułatwiają mycie. 

  Sprzęt ponadto możesz wyposażyć w kółka jezdne, aby w razie potrzeby móc go sprawnie przesuwać. Pomocne i doceniane chociażby podczas porządków w pomieszczeniu gospodarczym

   VacusG  VacusF 1. Szersze zastosowanie
  Prawdą jest, że urządzenie do kruszenia dziczyzny nie jest użytkowane do tego celu przez 365 dni w roku, dlatego warto zastanowić się, czy może nam ono dostarczyć jeszcze innych korzyści? A może zainspiruje nas do rozwijania pasji kulinarnych?

Jeśli chłodnia daje nam możliwość użycia dodatkowo półek, możemy je wykorzystać do przechowywania poporcjowanej żywności. Specjalne półki do wędlin dojrzewających to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy mają smykałkę do autorskiej produkcji wędlin.

VacusA

Gdzie znaleźć produkty z artykułu: https://vacus.pl/25-chlodziarki-do-zwierzyny

Artykuł przesłany przez firmę Vacus.pl

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP