Sprzęt na polowanie - niezbędne wyposażenie

KniejaA800

Odpowiednie wyposażenie to podstawa udanych polowań. Warto więc zadbać o skompletowanie potrzebnego sprzętu myśliwskiego oraz innych akcesoriów. Dowiedzmy się, co warto mieć przy sobie podczas polowania. Gdzie kupić niezbędne wyposażenie? 

Polowania w naszym kraju mają naprawdę wieloletnią tradycję. Przeczytamy o nich w największych dziełach, możemy zobaczyć je też na obrazach najwybitniejszych malarzy. Czasy się zmieniają, technologia nieustannie mknie do przodu, a miłośników myślistwa wciąż nie brakuje. Obecnie w wielu częściach naszego kraju polowania wciąż stanowią część tradycji, której kultywowanie nigdy nie zostało przerwane. Nie ma bowiem wątpliwości, że myślistwo to dziedzina wyjątkowo fascynująca. Warto podkreślić, że aby móc polować legalnie, należy posiadać właściwe pozwolenie i licencję myśliwego. Zdobycie jej wymaga posiadania naprawdę ogromnej wiedzy z tego zakresu. Zanim jednak ruszymy na pierwsze polowanie, koniecznie powinniśmy skompletować niezbędne wyposażenie. Co musi się w nim znaleźć? Gdzie kupić sprzęt na polowanie

Broń i amunicja — co wybrać? 

Skuteczne łowy wymagają odpowiedniego przygotowania. Potrzebujemy więc właściwego wyposażenia. Jaki sprzęt na polowanie zabrać przede wszystkim? Absolutną podstawą w tym przypadku jest oczywiście broń oraz amunicja. Bez tego nie ma nawet mowy o polowaniu. Każdy, nawet początkujący myśliwy ma już na ten temat z pewnością naprawdę ogromną wiedzę. W kołach łowieckich bowiem bardzo dużo uwagi poświęca się właśnie obsłudze broni. Jak jednak wybrać odpowiednią, kiedy kupujemy ją dla siebie? 

Broń myśliwska występuje w wielu wariantach. Na rynku dostępne są różne rodzaje strzelb, które różnią się między sobą parametrami, wyglądem, czy rodzajem nabojów w nich stosowanych. Podczas polowań jednak największą popularnością cieszą się bez wątpienia przede wszystkim klasyczne sztucery myśliwskie śrutowe oraz kulowe. Oczywiście, jeśli broń, to także amunicja. Jej zapas musi koniecznie znaleźć się w naszym bagażu. Pamiętajmy też o przechowywaniu broni. W tym celu przyda się nam również dobrej klasy futerał, który pomieści także inne dodatkowe gadżety, takie jak choćby preparat do czyszczenia, czy smarowania. 

Odzież myśliwska — jak ubrać się na polowanie? 

Gdy zastanawiamy się co zabrać na polowanie, to oczywiście nie może umknąć nam, jak istotną kwestią jest w tym przypadku ubiór. Strój łowiecki jest bowiem bardzo charakterystyczny i przemyślany. Jego zadaniem jest przede wszystkim zmniejszenie naszej widoczności w leśnym otoczeniu. To z tego właśnie powodu ubrania myśliwskie występują przeważnie w barwie khaki, która świetnie wtapia nas w krajobraz. Kamuflaż to jednak nie wszystko. Odzież myśliwska ma bowiem także zapewniać nam pełną wygodę i swobodę ruchów. Nie zapominajmy, że polowania są niekiedy bardzo wymagające pod względem fizycznym. Co więcej, ubranie musi być też dobrze dopasowane do warunków atmosferycznych. 

Jak ubrać się na polowanie, by było nam komfortowo? Podstawą naszego stroju powinna być przede wszystkim bluzka lub koszula z długim rękawem oraz spodnie wykonane z bezszelestnego materiału. Zależnie od pory roku, potrzebna będzie nam również kurtka lub kamizelka. Warto wybrać taką, która będzie wyposażona w wiele kieszeni oraz schowków. Dzięki temu możemy trzymać przy sobie drobny sprzęt na polowanie. Dobrze jest przygotować się także na zmiany warunków atmosferycznych. 

Dodatkowe akcesoria — co przyda się na polowaniu? 

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jaki sprzęt na polowanie warto jeszcze ze sobą zabrać. Słusznie, ponieważ ta lista jest naprawdę dość długa. Podczas łowów dobre przygotowanie to po prostu podstawa. Bez tego jesteśmy z góry skazani za niepowodzenie. Dlatego też oprócz broni i amunicji, potrzebować będziemy między innymi dobrego noża myśliwskiego. Może on przydać się naprawdę w wielu sytuacjach. Przy łowach na mniejszą zwierzynę, czy ptactwo, niezbędna nam będzie również porządna lornetka lub noktowizor. Kompletując sprzęt na polowanie, warto brać pod uwagę najróżniejsze scenariusze. Z tego też powodu, szczególnie przy dalszych wyprawach dobrze jest zabrać ze sobą również linę, latarkę, czy power banka. 

Gdzie kupić sprzęt na polowanie? 

Wiemy już co zabrać na polowanie oraz które gadżety mogą okazać się przydatne. Nie jest tajemnicą, że broni, amunicji, czy profesjonalnych noży nie kupimy w pierwszym lepszym sklepie. Taki sprzęt dostępny jest bowiem jedynie w dobrze zaopatrzonych sklepach myśliwskich. Tutaj zaczynają się jednak schody, gdyż nie w każdym mieście znajdziemy takie miejsce. Na szczęście możemy wybrać też sklep myśliwski online. W tym przypadku zakupy przez internet są doskonałą opcją, gdyż pozwalają nam na skompletowanie całego wyposażenia w jednym miejscu. Sklepy online dysonują bowiem przeważnie bardzo bogatym i zróżnicowanym asortymentem, dzięki czemu każdy myśliwy znajdzie w nich sprzęt dopasowany do indywidualnych preferencji. Jeśli szukamy więc wyposażenia łowieckiego, to zakupy online będą najlepszym wyborem. 

KniejaB800

 Artykuł sponsorowany. Tekst i zdjęcia zleceniodawcy.

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP