Spotkanie Dian na Ukrainie

A1

 

   Od 22 do 23 listopada w obwodzie lwowskim odbył się Kongres Łowiecki Kobiet DIAN z Ukrainy i Polski - !!!

   Wydarzenie zostało zorganizowane przez Hunting Club NGO - Hunter Lviv, wraz z Galician Hunter Ladies i ich przewodniczącą Olha Jocchka. W wydarzeniu wzięło udział 16 myśliwych, a mianowicie 9 polujących pań z Klubu „Dian” Polskiego Związku Łowieckiego (Poznań, Warszawa, Kraków, Tarnów) i 7 z Ukrainy (Kijów, Lwów, Sokal). Nasz pierwszy kongres kobiet-myśliwych odbył się pod hasłem „Kultura - tradycje - przyroda!”. Zaczęło się 22 listopada od zakwaterowania uczestników w hotelu w Złoczowie. Następnie na gości czekała wycieczka do zamku w Złoczowie. Później rozwijaliśmy naszą znajomość przy uroczystej kolacji, podczas której rozmawialiśmy o kulturze i etyce, a także wymienialiśmy się doświadczeniami i wiadomościami o tradycjach łowieckich.
   Dla uczestników kongresu przygotowano pokaz warsztatów z produkcji dekoracji myśliwskich z elementami ptasich piór i różnych naturalnych materiałów. Pokaz i warsztaty poprowadziła Olya Khmilevskaya, myśliwy i członek MCHL i GHL. Wszystkie obecne dziewczyny były bardzo mile zaskoczone i entuzjastycznie podjęły pracę przez ponad 2 godziny. W tym czasie wykonały kilka ozdób na ubrania lub czapki myśliwskie.
   Następnego dnia o godzinie 08:00 czekaliśmy już na Zolochivska RO UTMR, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie polowania „Zolochiv 2019”. Wszystko zaczęło się tak jak powinno, od wspólnej modlitwy z kapelanem wojskowym, ojcem Michałem. Przewodniczący RO UTMR Michaił Muts poświęcił młodych myśliwych, którzy wstąpili w szeregi ukraińskich myśliwych i złożyli honorową przysięgę. Pogratulowaliśmy także naszym pięknym łowczyniom z Polski i Ukrainy, honorowym obywatelom Żołochewa, a mianowicie:
- Wenger Michaił Bogdanowicz - Członek Honorowy Ukraińskiego Towarzystwa Myśliwych i Rybaków, Członek Prezydium Zolochiv RO UTMR. - Plyasun Mykoła Iwanowicz - Członek honorowy Ukraińskiego Towarzystwa Myśliwych i Rybaków. - Michaił Kulyk - dowódca Centrum Szkolenia Gwardii Narodowej Ukrainy. - Miroslava Babinskaya - Członek Rady Regionalnej z Svoboda VO. - Ojciec Michaił Sukmanowski jest kapelanem wojskowym. - Vasyl Romanovych Gavrishkov, zastępca burmistrza Zolochev. - Mikhail Mutz - Przewodniczący Zolochiv RO UTMR. Po pozdrowieniach i życzeniach organizatorzy kongresu nagrodzili wszystkie kobiety-łowczynie prezentami i podziękowaniami. Z kolei polscy koledzy wręczali prezenty swoim przyjaciołom Dianom z Ukrainy, organizatorom i gościom.
   Cała ceremonia i polowanie odbyły się przy tradycyjnych sygnałach myśliwski trąbki, za co wielkie podziękowania dla myśliwej z Polski Lili Nowak. Po uroczystym rozpoczęciu łowów wszyscy udali się na polowanie na terenach łowieckich Zolochiv RO UTMR, omijając Glininsky PO. Po udanym polowaniu i zdobyciu trofeów odbyło się uroczyste zakończenie. Queen Hunting/Królowa polowania i Miss Queen/najpiękniejsza Diana zostały nagrodzone podczas tego wydarzenia.
   Wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z tradycjami łowieckimi i przy dźwiękach sygnałów łowieckich. Następnie udaliśmy się na kolację myśliwską do kawiarni myśliwskiej, gdzie czekały na nas tradycyjne ukraińskie potrawy z upolowanej dziczyzny. Od siebie i organizacji pozarządowej MHLL chciałbym podziękować wszystkim organizatorom i sponsorom tego wydarzenia, a mianowicie przewodniczącemu Zolochivsky RO UTMR Michaiłowi Mutsu i całej służbie Yeger za zorganizowanie uroczystej części i przeprowadzenie samego polowania; Crazy Horse i Dobrowolski Gunleather za wspaniałe prezenty dla wszystkich szesnastu Dian, w tym członków Klubu „Dian” Polskiego Związku Łowieckiego. Dziękuję za przybycie i współpracę z naszą organizacją pozarządową ICHL; Dziękujemy wszystkim dziewczętom, kobietom i po prostu płci pięknej, które przemówiły i podzieliły się z nami przeżytymi emocjami. Gdyby nie wasze wsparcie i wiara w kulturę łowiecką i jej rozwój, nie byłoby nic. Chcemy wspólnie organizować więcej takich działań - !!!!

Zdjęcia i informacje o przebiegu wydarzenia Hunter Lviv - Lubomir Chmielowski

Poniżej fotorelacja z wydarzenia

A2

A4

A5

A6

B1

B2

C1

C2

D1

E1

E2

F1

F2

F3

F4

H1

H2

G1

Darz Bór!

 


Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP