Myśliwski biathlon

Kim są, czym się zajmują i jakie jeszcze mają zainteresowania myśliwi?
Myśliwi wszystkim kojarzą się z jednym – z polowaniem. Jednak myśliwi to ogromna grupa społeczna, wśród której znajdziemy ludzi wszystkich profesji, młodych i wiekowych, płeć piękną i tą brzydszą. Jesteśmy dokładnym przekrojem społeczeństwa i mimo wielu różnic łączy nas jedna pasja – łowiectwo.


Czy jest to jednak tylko i wyłącznie jedna pasja? Okazuje się, że nie. Spotykamy się również poza polowaniami, organizujemy ciekawe imprezy i wydarzenia niekoniecznie związane z łowiectwem. Są wśród nas wybitne osoby o naukowych tytułach, ale jest także spora grupa ludzi o artystycznej duszy.
Podczas potkań nie zawsze rozmawiamy wyłącznie o polowaniach. Często z takich luźnych rozmów wyłaniają się ciekawe pomysły, które później udaje się wspólnie realizować. Co ciekawe pasja łowiecka łączy także ludzie różnych narodowości i mówiących różnymi językami i mimo wielu barier bardzo łatwo udaje się nam znaleźć „wspólny język”.


Czym się zajmują – poza łowami – myśliwi w Polsce nietrudno się dowiedzieć śledząc doniesienia medialne i przeglądając internet. Są to akcje charytatywne, krwiodawstwa, zawody sportowe, zielone szkoły itd. Takie oddolne inicjatywy łączące ludzi z pasją to nie tylko domena polskich myśliwych. Warto tu przedstawić niedawną inicjatywę myśliwych z Ukrainy, którzy zorganizowali myśliwski biathlon, w którym udział wzięło 10 drużyn. Impreza integracyjna, która łączy przyjemność ze zdrowiem i pośrednio z pasją łowiecką. A co może mieć wspólnego biathlon z łowiectwem? Chyba tu nikt nie ma problemów ze skojarzeniem. Przebywanie na świeżym powietrzu, ruch, strzelanie. To dokładnie to co robimy podczas polowania.


Biathlon odbywał się na dystansie 4 km. Po 3 km strzelanie do celu i dalej bieg 1 km do mety.
Koledzy myśliwi z Ukrainy potrafią się integrować i przenieść swoje zainteresowania także na niwę sportową. Co więcej, już myślą o rozszerzeniu takich imprez o spotkania z myśliwymi z innych krajów. W planach jest powołanie do życia Międzynarodowej Federacji Biathlony Myśliwskiego, który na początek zrzeszałby myśliwych z Polski, Białorusi, Estonii, Łotwy i oczywiście Ukrainy.

Polscy myśliwi już otrzymali zaproszenie do udziału w kolejnym biathlonie. Jeśli ktoś jest zainteresowany udziałem w tym międzynarodowym wydarzeniu może skontaktować się z organizatorami.

Poniżej króka foto i video relacja z imprezy 
Zdjęcia i filmy KongDom Hunter / Lubomir Chmilowski

Ukraina1

Ukraina2

Ukraina3

Ukraina4

Ukraina5

Ukraina6

 

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP