Jak przygotować się do biwaku w lesie?

epasjonaci

Wypoczynek na świeżym powietrzu to prawdziwy relaks zarówno dla ciała, jak i ducha. Bliski kontakt z naturą skutecznie redukuje poziom stresu w organizmie i pozwala odpocząć od codziennego zgiełku zatłoczonych miejskich ulic. Jeżeli masz dość życia w ciągłym pędzie, to może pora skorzystać z oferty sprzętu dostępnego na https://epasjonaci.pl/ i zorganizować rodzinny wypad do lasu?

1.   Biwak w lesie - ciekawy pomysł na rodzinny wypoczynek

2.   Nauka łucznictwa dla początkujących

3.   Jak wypatrzyć zwierza w lesie?

Jeżeli pomysł wypoczynku na łonie natury wydał ci się interesujący, to koniecznie przeczytaj ten tekst do samego końca, a dowiesz się z niego nie tylko tego, gdzie pojechać z rodziną, ale też, w jaki sposób zorganizować w lesie czas dzieciom, by był to wypad, który zapamiętają do końca życia.

Biwak w lesie - ciekawy pomysł na rodzinny wypoczynek

Jeszcze do niedawna urządzanie biwaków w lesie było nielegalne. Wzmożona aktywność grup surwiwalowych i miłośników biwakowania na łonie natury skłoniła nadleśnictwa w Polsce do uruchomienia pilotażowego programu zezwalającego na taką aktywność na wybranych, ściśle określonych obszarach. Teraz każdy może na własnej skórze przekonać się o tym, jak to jest spędzić noc w lesie. Z takiej możliwości ucieszy się z pewnością wielu ojców, którzy wzorem bohaterów z amerykańskich filmów będą chcieli przeżyć ze swoimi dziećmi przygodę życia. Warto dokładnie zaplanować taki wyjazd, aby był w pełni bezpieczny. Dużym wzywaniem staje się też organizacja czasu wolnego na łonie natury, wszak współczesne pokolenie młodzieży większość swojego czasu spędza przed komputerem.

Nauka łucznictwa dla początkujących

O jakich aktywnościach można pomyśleć spędzając z najbliższymi czas na świeżym powietrzu. Może to być na przykład nauka strzelania z łuku. Taka zabawa to świetny pomysł, nie tylko na wypad do lasu, lecz też i na codzienną aktywność. W sklepie https://epasjonaci.pl/pl/menu/luki-rekreacyjne-499.html można dostać sprzęt łuczniczy przeznaczony zarówno dla osób dorosłych, jak i dla młodzieży. Łucznictwo sportowe jest bardzo wciągające. Ćwiczy oko, koordynację ruchową i koncentrację.

Jak wypatrzyć zwierza w lesie?

O ile łucznictwo to rozrywka dla osób dorosłych i dla młodzieży, o tyle wypatrywaniem leśnej zwierzyny można zająć nawet bardzo małe dzieci. Trzeba mieć oczywiście do tego odpowiedni sprzęt. Sprawdzą się w tym przypadku wysokiej klasy lornetki, których szeroką ofertę znaleźć można na stronie https://epasjonaci.pl/pl/menu/lornetki-430.html. Lornetki noktowizyjne nie są tanie, jednak dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom umożliwiają obserwację nawet w środku nocy.

Artykuł sponsorowany. Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP