Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD

Nemrod2

Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD

przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu

www.nemrod.net.pl

   To pierwsza w Polsce kameralna grupa specjalizująca się w wielogłosowej wokalnej miniaturze muzycznej o tematyce myśliwskiej i leśnej.

   Działalność Zespołu Pieśni Myśliwskiej NEMROD jest odpowiedzią na potrzebę przypomnienia tradycji wykonawczej tego gatunku muzycznego. Artyści w istotny sposób wzbogacają ofertę kulturalną nie tylko dla środowiska myśliwskiego, czy leśnego. Odnajdują i pozyskują oni kompozycje wokalne i wokalno – instrumentalne, powołując do życia zbiór wielogłosowej wokalnej literatury myśliwskiej i leśnej.

   Zespół NEMROD wykonuje utwory kompozytorów polskich: Józef Elsner, Józef Karol Lasocki, Piotr Maszyński, Stanisław Moniuszko, Zygmunt Noskowski, Franciszek Piasek, Franciszek Silcher, a także twórców europejskich, czy kompozycje do melodii współczesnych myśliwych. Kolorytu prezentacjom słowno – muzycznym dodają sygnały myśliwskie prezentowane przez wytrawnego ich znawcę, Krzysztofa Kadleca. Ponadto w bieżącym repertuarze znajdują się kompozycje wojskowe oraz sakralne: w tym kolędy. Stale powiększany jest zbiór polskich i światowych szlagierów muzyki rozrywkowej.

Nemrod3

   Zespół NEMROD zaistniał też nietypowym, pozornie nie pasującym do profilu swojej działalności projektem.

Nemrod6

   Mowa oczywiście o operze „Heca albo polowanie na zająca”. W tym roku przypada 10 rocznica premiery odnalezionej w zbiorach specjalnych Biblioteki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza najstarszej polskiej opery. Kierownikiem projektu jest Radosław Jastak. Premiera odbyła się w dniu 17 października 2008 roku w Zamku Górków w Szamoltułach. Do tej pory wystawiana była m.in. w Poznańskiej Akademii Nauk, w zamku w Uniejowie, w Złotoryi, a także w zamku królewskim w Niepołomicach. Opera "Heca albo polowanie na zająca" wystawiana jest w ramach współpracy zespołu NEMROD z zaproszonymi artystami.

   Z okazji 10 – lecia działalności artystycznej, zespół NEMROD nagrał długo oczekiwaną płytę, poświęconą w całości pieśniom o tematyce łowieckiej.

Nemrod5

   Płyta „MYŚLIWCA PIEŚNI” zawiera wybór nastrojowych pieśni na głosy męskie z rogiem francuskim parforce, waltornią, djembe oraz a cappella. Melodie są „wpadające w ucho” i przeznaczone do słuchania nie tylko przy kominku w gronie bliskich i przyjaciół. W formie bonusów dodano wersje melodyczne wybranych pieśni do nauki z płytą. 

   Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD otwarty jest na nowe inicjatywy i wyzwania artystyczne. Występuje z koncertami, realizuje oprawę muzyczną kongresów, sympozjów, mszy ku czci Św. Huberta. Artyści zapraszani są do uświetniania znaczących wydarzeń kulturalnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

www.nemrod.net.pl

Zespół Pieśni Myśliwskiej NEMROD

w składzie:

Jan Kołacki – kontratenor

Tobiasz Gottfried – tenor

Janusz Zawadzki – baryton

Mariusz Otto – bas

Krzysztof Kadlec – Parforce, waltornia, róg bawoli

     Kierownik zespołu: Radosław Jastak

www.nemrod.net.pl

Nemrod4

___________________________________________________________

Kontakt: Radosław Jastak – 605889074, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcia i tekst Radosław Jastak
Piotr Gawin

  

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP