Mapa obwodu łowieckiego

AplikacjaPL3   Czym jest mapa obwodu łowieckiego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. O ile starsi myśliwi doskonale znają swoje obwody i w każde miejsce trafią bezbłędnie o tyle młodsi adepci łowiectwa muszą dopiero je poznać a znajomość topografii jest niezbędna. Każdy myśliwy musi wiedzieć gdzie są zabudowania, pola, drogi nie wspominając o urządzeniach łowieckich. Jeśli łowczy powie  "Jedź napraw ambonę koło starego dębu" , to każdy musi tam trafić a wstyd się przyznać, że nie wiemy dokładnie gdzie to jest. Po to właśnie są mapy aby wybrnąć z trudnych sytuacji. Korzystamy więc z wszelkiej pomocy a w dobie smartfonów i powszechnie dostępnego internetu trafienie w konkretne miejsce nie powinno sprawić nikomu kłopotu. Są jednak miejsca, jak lokalizacje urządzeń łowieckich, których nie znajdziemy na żadnych mapach. Takie mapy musimy przygotować sobie sami.

   Wychodząc na przeciw takim potrzebom Poradnik Łowiecki wprowadził usługę przygotowania i udostępniania map obwodów łowieckich. Z map można korzystać na laptopie lub smartfonie bezpośrednio w terenie Dzięki mapom obwodów z zaznaczonymi urządzeniami, poletkami iważnymi miejscami trafisz bezbłednie do celu. Jeśli przygotowujesz polowanie zbiorowe, to również dzięki mapie możesz dokładnie określić mioty, miejsca zbiórek i przebieg całego polowania. 

   Sprawdź na poniższej stronie pierwsze takie mapy

 https://poradniklowiecki.pl/gospodarka/mapy-obwodow.html

Na powyższej stronie zamieszczone są mapy statyczne. Może je wprawdzie powiększać, ale to wszystko co można z nimi zdziałać. Takie mapki można wstawić na stronę koła.

Poradnik Łowieckie poleca instalacje na smartfonie apliakcji pod nazwą "Poradnik Łowiecki". 
Jedną z możliwości aplikacji jest wyświetlanie map obwodów, na których zaznaczone są urządzenia łowieckie a ponadto określenie własnej lokalizacji i wytyczanie trasy do wybranego urządzenia (ambony lub paśnika).

Jak to działa? Po pierwsze na stronie sklepu Google Play możemy pobrać i zainstalować bezpłatną aplikację w swoim smartfonie. Jeśli macie z tym problem, proszę wysłać maila do PŁ a otrzymacie plik instalacyjny z aktualną wersją aplikacji.

Aktualizacja z VII 2020.
Obecna aktualna wersja aplikacji publikowana jest pod nazwą Poradnik Łowiecki 2020 - link do aplikacji.

Do pełnego wykorzystania opcji aplikacji wymagane jest włączenie w smartfonie transmisji danych (połączenie z internetem) oraz lokalizacji (połączenie z gps).
 Następnie klikamy w "Obwody łowieckie" i na kolejnej stronie w przycisk "Wybierz koło i obwód z listy". 

Wybieramy przykładowo pozycję 3 - Słonka Międzyrzec Pdl. obw. 41, 42. Po kliknięciu po chwili wyświetli nam się mapa z zaznaczonymi granicami obwodów. 

Ap1
Klikając w tabliczki z numerami 41 lub 42 wyświetlimy podgląd opisu granic danego obwodu.
Mapkę możemy powiększyć a po kliknięciu w wybraną ikonkę oznaczającą ambonę na dole ekranu mamy opis danego urządzenia. Jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy, to teraz możemy włączyć opcję własnej lokalizacji klikając na dole po prawej w ikonę wskazaną strzałką.

Ap2

W ten sposób zaznaczyliśmy wybrane urządzenie i a smartfon wskaże nam naszą lokalizację w {Polsce - niebieska ikona na poniższej grafice.

Ap3

 Aby dotrzeć do wskazanego wcześniej celu (ambona, paśnik itp) wystarczy kliknąć w prawym dolnym roogu na niebieską ikonę z grafiką samochodu. W ten sposób otworzy się nam ekran wytyczzenia trasy.

Ap4

Znamy już odległość i trasę od miejsca pobytu do ulubionej ambony, na której chcemy polować. Aplikacja umożliwia również zmianę wyświetlania mapy.

Ap5

Klikając na dole ekranu w trzy pionowo ustawione kropki, otrzymujemy możliwość zmiany podglądu mapy.

Ap6

Wybieramy opcję "Satelita" i już mamy możliwość korzystania z mapy obwodu z podglądem wszystkich elementów krajobrazu jak drogi, lasy, rzeki, zabudowania itd.

Ap7

Zachęcamy do bezpłatnej instalacji i korzystania z aplikacji. Osoby zainteresowane mapami własnych obwodów proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny:

mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 660 120 079

Dla tradycjonaslistów możliwe jest przygotowanie mapy do wydruku na papierze.

Piotr Gawin

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP