Karpackie Rykowisko

Rykowisko  Nowa pozycja wydawnictwa Mirczumet jak zwykle nie zawiedzie czytelników. Jest to kolejna pozycja opisująca najpiękniejsze polowania w przepięknym zakątku Polski jakim są Bieszczady.

  Każdego z nas - myśliwych - interesują łowy. Każde, nie tylko te przeżyte osobiście, ale także te spisane na stronach książek. Tym bardziej, jeśli są to relacje myśliwych z bogatym, wieloletnim doświadczeniem. Żyjemy w czasach, kiedy wszystko zmienia się, dosłownie na naszych oczach. Zmienia się na lepsze dla przeciętnej osoby, gdyż powstają nowe drogi, budynki itd. ale niestety wiąże się to z ograniczaniem miejsc bytowania zwierzyny.

   Bieszczady też nie ustrzegły się postępu cywilizacyjnego i pewne polowania nigdy już nie wrócą. Na szczęście wydawnictwo Mirczumet dba o to, aby następne pokolenia przynajmniej mogły zapoznać się z opisami łowów na grubego zwierza.

   Książka "Karpackie Rykowisko" to zbiór opowiadań i wspomnień 14 myśliwych zebranych i opracowanych w formie książki przez Tadeusza Mirczewskiego. Ale Karpackie Rykowisko to nie tylko przepiękny, jesienny spektakl jelenich godów, króla polskich lasów ale także ciekawe wydarzenie organizowane od 1999 r. w Zagórzu koło Sanoka. 

   Czytelnik dostaje więc do rąk ciekawą pozycję, w której przeczyta nie tylko o spektaklach stworzonych przez naturę - rykowiskach - polowaniach na jelenie, sarny, dziki ale także dowie się o życiu myśliwych, ludzi przepełnionych pasją, którzy dzielą się nią ze społecznością właśnie podczas corocznej imprezy jaką jest Karpackie Rykowisko. 

   Co ciekawe w książce po raz pierwszy dokonano próby zapisu głosów jeleni w postaci nut. 

   Wydawnictwo
Praca zbiorowa 14 autorów-myśliwych
Oprawa twarda
Stron 336
ISBN 978-83-65162-13-7

   Książkę można zamówić w sklepie PŁ

Piotr Gawin   


Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP