IX edycja EXPOHunting za nami

 

     IX edycja EXPOHunting za nami! Kolejny raz myśliwi i strzelcy sportowi mieli okazję odwiedzić Międzynarodowe Targi Łowieckie w Sosnowcu.

   Dziewiąta już edycja targów okazała się sukcesem organizatorów. Goście, którzy licznie przybyli do Sosnowca poznali ofertę 230 wystawców z 8 krajów!!! To prawdziwy sukces Dyrekcji i organizatorów EXPOHunting. Zadowolenia nie kryli goście jak i wystawcy. W czasie trzech dni targowych przybyło ponad 13 tysięcy gości! Sobota była "najgorętszym" dniem targowym. Na parkingu zabrakło miejsc dla zwiedzających i to najlepiej świadczy o rosnącej popularności tego wydarzenia.

   EXPOHunting, mimo że w nazwie to ciągle targi, dawno przestały być wydarzeniem jedynie handlowo-biznesowym. Od wielu edycji to także miejsce spotkań myśliwych  z rodzinami, to okazja do poznania łowiectwa "od kuchni" oraz możliwość udziału w licznych imprezach towarzyszących takich jak konkursy, wystawy czy stoiska edukacyjne dla najmłodszych.

eh1
   Jak co roku piękną wystawę trofeów przedstawił Krzysztof Wnęczak, którego stoisko zawsze przyciąga wielu zwiedzających. W tym roku dodatkową atrakcją był pokaz preparacji "na żywo". Goście mogli zobaczyć jak "od zera" powstają piękne, egzotyczne trofea.

   Od kilku lat prowadzimy nasz - niezależny - ranking na najlepsze stoisko targowe! W tym roku NR 1 wśród wszystkich (ponad dwustu) wystawców zdecydowanie zdobywa Krzysztof Wnęczak Taxidermy! Gratulacje!!!

   Spore zainteresowanie budziły także pokazy szlachetnej sztuki wabienia jeleni oraz konkurs wabienia na "byle czym".

eh2 
    Na scenie targowej działo się dużo więcej. Były pokazy sokolników, sygnalistów myśliwskich ...

eh7

   ... psów towarzyszących nam w łowach oraz liczne konkursy jak np. konkurs z wiedzy o łowiectwie z atrakcyjnymi nagrodami dla uczestników.

eh6

   Miejsca pod sceną targową, dzięki prezentacjom i konkursom praktycznie przez cały czas były zajęte przez zwiedzających ...

eh5

 ... dla których orgaznizatorzy i wystawcy przygotowali moc atrakcji, a niektóre stoiska przeżywały ciągłe oblężenie :) Do jednych trafiało się wzrokowo np. wypatrując broni lub akcesoriów, do innych słuchowo np. na strzelnice a do tych najlepszych ... po zapachu dzikiego burgera!!! Dzika kuchnia była niewątpliwie jednym z najczęściej odwiedzanych stoisk a kolejka ustawiała się tam już od chwili otwarcia targów! Kto nie był w Sosnowcu, nie spróbował dzikiego burgera, może żałować, ale ... taka okazja najpewniej powtórzy się za rok :) Smak dziczyzny jest niepowtarzalny! Darz Bór telewizji Darz Bór i Dzikiej Kuchni!

eh4

   Jak co roku wspaniałe stoisko edukacyjne przygotowały Lasy Państwowe.

eh3

   Goście, którzy przybyli na targi nie mogli się nudzić. Poza bogatą ofertą wystawców, możliwością poznania nowości rynkowych dla myśliwych, była to także okazja do miłego spędzenia czasu z całymi rodzinami. Wszystkich atrakcji czekających na gości nie sposób wymienić. Każdy mógł spróbować swoich sił na strzelnicach, poznać tajniki polowania z łukiem, kupić brakujące akcesoria lub przymierzyć się do zakupu broni czy optyki. 

   Podczas sobotniego wieczornego spotkania Dyrekcja EXPOHunting wyróżniła grono wystawców ...

eh8
   Całą tą wspaniałą atmosferę przyćmiewają niestety ostatnie zmiany w prawie łowieckim. W prywatnych rozmowach przebijał się żal do naszych władz, które niestety w oczach szeregowych członków PZŁ zawiodły. Pomimo zadowolenia ze spotkań, atrakcji i dzielenia się wspólną pasją, pozostaje nutka goryczy, że nasi przedstawiciele nie zrobili tego co powinni, że zabrakło od wielu, wielu lat działań, które przywróciłyby należną tradycją pozycję łowiectwa w społeczeństwie.

   Nam pozostaje jednak nadzieja, że łowiectwo przetrwa dzięki aktywności wielu myśliwych, którzy nie czekając na wsparcie ze strony władz PZŁ sami krzewią kulturę i tradycję łowiecką. Bardzo cieszy to, że wśród nas są pasjonaci muzyki myśliwskiej, sokolnictwa, polowania z psami i wielu z nas nie licząc na zyski czy wsparcie władz PZŁ stara się zachować i przekazać piękne tradycje następnym pokoleniom.

   W tym miejscu należą się ogromne podziękowania Dyrekcji EXPOHunting, która od początku wspiera wszystkich pasjonatów łowiectwa i rozumie potrzebę propagowania tej pasji w społeczeństwie. Dziękujemy za to, że nie patrząc jedynie na stronę ekonomiczną wydarzenia targowego, organizatorzy umożliwiają prezentację społeczeństwu całokształtu łowiectwa  poprzez liczne imprezy i wydarzenia towarzyszące. 

       Dziękujemy i do zobaczenia za rok w Sonowcu!!!

Darz Bór! 
Piotr Gawin

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP