Myśliwi z "sześciu dróg"

KsiazkaMysliwiWydawnictwo Mirczumet już przyzwyczaiło czytelników do tego, że każde kolejne wydawnictwo, dla osób lubiących tematykę łowiecką jest rarytasem, takim naszym (myśliwych) bestsellerem, który każdy lubiący literaturę łowiecką chciałby posiadac w swojej biblioteczce.

Książka wydana została z okazji 70-tej rocznicy powstania Koła Łowieckiego "Dąbrowa" w Koszęcinie. Autorami poszczególnych opowiadań są myśliwi tego koła, którego obwody znajdują się w kompleksie lasów Tarnogórsko-Lublinieckich. Okolice Koszęcina to bardzo atrakcyjne tereny łowieckie, stąd też i historie-wspomneinia myśliwych opisują wspaniałe przeżycia w kniei.

W książce znajdziemy nie tylko wspomnienia z łowow, ale sporo dowiemy się o historii KŁ "Dąbrowa" a także o tym, czym zajmują się myśliwi poza polowaniem, bo przecież nie tylko łowami każdy z nich żyje. Są wśród nich również pasjonaci np. pszczelarstwa i temu właśnie poświęcony jest rozdział "Pszczelarze i myśliwi".

Wielu myśliwych doskonale pamięta czasy odgległe o kilkadziesiąt lat. Opisy tamtych polowań, to ciekawy materiał dla młodych adeptów do poznania dziejów łowiectwa na Koszęcińskiej ziemi. Kilkadziesiąt ostatnich stron książki to skórcona, ale podparta dokumentami i ciekawymi zestawieniami kronika koła.

Książka "Myśliwi z sześciu dróg" to doskonałe połączenie wspomnień, opowiadań, faktów historycznych, ciekawostek i kroniki koła. Jest to także doskonały sposób dla miłośników łowiectwa i przyszłych myśliwych poznania niektórych zachowań, tradycji czy języka łowieckiego. Lektura pochałania czytelnika całkowicie, dlatego gorąco zachęcam każdego, kto jeszcze nie ma tej książki do jej nabycia.

Osoby zainteresowane literaturą łowiecką zapraszam na stronę wydawnictwa Mirczumet www.mirczumet-wydawnictwo.pl gdzie można przeczytać o pozostałych pozycjach wydawniczych, w tym o planowanej wkrótce drugiej części bestsellerowej książki "Wilki" a także zamówić interesujące nas książki.

Piotr Gawin

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP