Miss / Mister psów myśliwskich 2018

 

 MissMisterLogo    KNIEJELogo     PLLogo  
wersja lepsza na bogato1 CHARTlogoPtasior200

 
   Kolejny finał konkursu na Miss/Mistera psów myśliwskich za nami. Do finału VI edycji zgłoszono łącznie 21 psów, przedstawicieli 15 ras myśliwskich:
W kolejności alfabetycznej
Beagle
Chart afgański
Chart kirgiski
Chart polski
Gończy polski
Gończy serbski
Jamnik szorstkowłosy standard
Karelski Pies na niedźwiedzie
Mały Munsterlander 
Płochacz niemiecki
Polski Spaniel Myśliwski
Posokowiec bawarski
Wyżeł czeski szorstkowłosy fousek
Wyżeł niemiecki szorstkowłosy
Wyżeł Weimarski Krótkowłosy

   Charty niestety nie mają możliwości prezentacji swych umiejętności w polskich łowiskach, nie mniej jednak nie można o tych rasach zapominać, jako o psach myśliwskich. 

   Konkurs od początku, od I edycji cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. Widać to po ilości psów zgłaszanych corocznie i ilości osób obserwujących finał na żywo. Tradycją jest już to, że finał z pokazem psów na żywo organizowany jest podczas targów KNIEJE w Poznaniu. Tak było i tym razem, stąd przy okazji słowa podziękowania dla dyrekcji i organizatorów targów KNIEJE za ogromną pomoc i możliwość prezentacji psów myśliwskich o raz promocję kynologii łowieckiej.

   Specjalne podziękowanie należy się zespołowi sygnalistów myśliwskich BABRZYSKO pod kierownictwem Krzysztofa Kadlec, którzy sygnałami uświetnili finał konkursu.

   Konkurs na Miss/Mistera psów myśliwskich nie jest typowym konkursem, podczas którego ocenia się zalety i cechy psa według kryteriów związku kynologicznego. To nietypowa promocja psów myśliwskich przeprowadzana w formie konkursu. Główną rolę odgrywa w nim właściciel, który ma zaprezentować psa komisji konkursowej i publiczności oraz opisać jego zalety i wykorzystanie danej rasy podczas łowów.

   Komisja konkursowa przyznaje punkty za wygląd psa, prezentację preprowadzoną przez właściciela i wzajemny stosunek psa z właścicielem. Suma punktów w poszczególnych kategoriach daje ostateczny wynik i decyduje o lokacie.

   Przypomnijmy jeszcze, że w tym roku nagrodę główną ufundowała firma Sport Dog www.sport-dog.pl a był to system nawigacji GPS (lokalizator GPS) dla psów myśliwskich. W przerwie konkursu, podczas narady komisji konkursowej uczestnicy konkursu i goście mieli okazję obejrzeć na monitorze prace psa w łowisku i możliwości lokalizatora. 

   

 Film z kanału Magazynu Łowieckiego "Pasja"

 Konkurs wspierają także:
Sokolnictwo Ptasior - https://www.facebook.com/Sokolnictwo-Ptasior-372222812866960/
Pracownia jubilerska Chart - http://www.chart.poznan.pl/
Firma handlowa Atoma ze Szczecina, producent pochodni myśliwskich 

 W VI edycji konkursu na Miss/Mistera psów myśliwskich zwyciężył wyżeł weimarski krótkowłosy Edek, którego właścicielem jest Donat Wita. Gratulacje!!!

 WyzelWeimarskiKrotkowlosyEdek

 WyzelWeimarskiKrotkowlosyEdek2

    II miejsce w konkursie zajął wyżeł niemiecki szorstkowłosy, dwudziestomiesięczna suka DAIWA Bukowa Ostoja Kolegi Sylwestra Chęcińskiego

DaiwaWyzelNiemieckiSzorstkowlosy

   Na III miejscu uplasował się Gończy Serbski MAN, pies w wieku 21 miesięcy, którego właścicielką jest Joanna Michalik.

 GonczySerbskiMan

   W tym roku przed finałem odbył się wybór Miss/Mistera w kategorii "Laureat publiczności". Głosami internautów zdecydowanym zwycięzcą okazał się Wyżeł czeski szorstkowłosy (Fousek), suka 3 lata (ur.09.07.2014r.), przydomek Z Wejherowskiej Bukowiny. Gratulacje!

WyzelCzeskiFousek

    Wszystkie biorące udział w konkursie psy zasłużyły na wyróżnienie, gdyż dla myśliwych każdy pies, każdy łowów jest wyjątkowy, jednak komisja konkursowa musi wyłonić co roku zwycięzcę. Poniżej prezentujemy pozostałe psy zgłoszone do konkursu. Wybór spośród nich Miss/Mistera 2018 nie był łatwy ...

   Zdjęcia i opisy wszystkich psów zgłoszonych do finału VI edycji można zobaczyć na stronie społecznościowej konkursu https://www.facebook.com/MissMisterPsowMysliwskich

  Poniżej krótka fotorelacja z przebiegu konkursu ... 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

13

14

15

16

17

18

19

20

 

 

 

 

 

 

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP