O kamerach Ereagle ciąg dalszy

   Fotopułaki Ereagle serii E1 już prezentowałem na stronach Poradnika Łowieckiego. Dzisiaj chciałbym przedstawić kolejny z wykonanych testów. Tym razem kamera poddana została próbie rejestracji poruszających się obiektów. Do takich testów najlepiej nadają się ptaki, tak więc kamera ustawiona został tam, gdzie można było spodziewać się ich przelotów. 

   Tak jak w poprzednich testach i tym razem kamera nie zawiodła. Zaprogramowana została na wykonanie zdjęcia na rejestrację sekwencji video o długości 10 sekund.

   Na początek zdjęcie. Jak widać poniżej udało się wykonać zdjęcia przelatującego z lewej na prawą stronę ptaka, czyli obiektu stosunkowo szybko przemieszczającego się. Mimo to czas reakcji czujników ruchu i wykonania zdjęcia był błyskawiczny. Obiekt został uchwycony na około 1/3 widocznego dystansu. Doskonały jest również czas otwarcia migawki, pozwalający uchwycić ruch skrzydeł, który nawet w przypadku aparatów fotograficznych nie zawsze uda się zarejestrować bez rozmazania poruszającego się obiektu. 

EreagleZdjeciePtaka


   A jak sprawdziła się kamera przy nagraniu sekwencji video? Tu również producent nie ma się czego wstydzić a jakość nagrania potwierdza, że kamery Ereagle należą do wiodących wśród innych podobnych urządzeń. Poniżej możemy obejrzeć krótkie nagranie video.

Aby lepiej ocenić jakość nagrania, wykonałem dwie 'stopklatki". Na tych zdjęciach możemy dostrzeć wszystkie szczegóły rejestrowanego, poruszającego się obiektu. Pierwsza "stopklatka" wykonana w 2,43 a druga w 5,23 sekundzie nagrania.

EreagleE2kadr2

EreagleE2kadr1

Zarówno zdjęcie jaki i film zarejestrowany fotopułapką Ereagle E1 potwierdza wysoką jakość i doskonałe parametry techniczne urządzenia.

Więcej o fotopułapkach Ereagle serii E1 możecie przeczytać w artykule >>>

Producent nie 'zasypia gruszek w popiele" i w czasie kiedy użytkownicy mogli cieszyć się a tak dobrego urządzenia, trwały prace na kamerami serii E2. Efektem tego jest wprowadzenie na rynek nowych doskonałych fotopułapek, które powinny zaspokoić najbardziej wymagający h użytkowników. 

EreagleE2

Co nowego w serii E2

Po pierwsze od razu widzimy zmianę wyglądu. Czy pod tym względem kamery są lepsze, czy gorsze ty wyłacznie kwestia gustu. 

W serii E2 zastosowano ten sam, sprawdzony wcześniej proccesor Ambarella, który sprawdza się z kamerach sportowych. Jego możliwości mogliśmy już poznać podczas rejestracji zdjęć i sekwencji video.

Nowa kamera ma wdoodporność IP 68, co pozwala na jej zanurzenie w wodzie do głębokości 0,5 metra nawet na 12 godzin. Nie zaszkodzą jej więc w normalnym użytkowaniu żadne opady jakie spotykamy w naszej strefie klimatycznej. 

Efektywwana odległość działania czujników IR (czujniki ruchu) to 30 metrów i nie jest to jedynie napis na opakowaniu a realna odległość przetestowana w praktyce. zastosowane rozwiązania oszczędzania energii pozwalają na ciągłą pracę kamery na jednym komplecie baterii do 6 miesięcy. 

Jeśli więc poszukujecie fotopułapki, która wykonuje doskonałej jakości zdjęcia i filmy, fotopułapki, która jest energooszędna i nie straszne jej burze, to powinniście zainteresować się kamerami firmy Ereagle. Jak do tej pory plasują się w czołówce podobnych urządzeń i nie znajdują konkurencji do wykonania testów porównawczych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat fotopułapek Ereagle serii E2, odwiedź www.ereagle.com

Masz pytania? Napisz maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń 660 120 079

Piotr Gawin

 


 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Daj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP