EXPOHunting 2017 - podsumowanie

   Kolejna 8 edycja Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting za nami. Kolejna, która przyciąga tłumy gości zainteresowanych tematyką łowiectwa. W tym roku targi odwiedziło ponad 11 tysięcy osób! Ponad 11 tysięcy odwiedzających, którzy jak w ubiegłych latach przyjeżdżają poznać nowości rynkowe, spotkać się ze znajomymi, upatrzyć nową broń, czy optykę, kupić drobne akcesoria. 

   Targi EXPOHunting już nas przyzwyczaiły, że oferta wystawców jest zawsze bogata, tak też było i tym razem. Doskonałym posunięciem było połączenie EXPOHunting z Targami Strzelectwa, Militariów i Survivalu EXPOShooting. Te wszystkie zainteresowania przeplatają się i naturalne jest, że myśliwy interesuje się bronią a często także militariami czy survivalem.

   W tym roku targi odwiedził i otworzył Prezydent Bronisław Komorowski. Oprócz niego w ceremonii otwarcia udział wzięli włodarze miast, przedstawiciele Lasów Państwowych i myśliwi. Na gości czekało ponad 200 wystawców z 10 krajów, którzy prezentowali produkty 400 światowych marek. Nie sposób w żadnej relacji opisać wszystkiego, co można było zobaczyć na stoiskach. Była broń, amunicja, odzież, przeróżne akcesoria, wydawnictwa itd. Poza ofertą komercyjną były również wspaniałe atrakcje dodatkowe, z których wymienić można Wystawy myśliwskie, przyrodnicze, strzelnice laserowe, łucznicze, wystawa psów, koncerty sygnalistów, pokazy wabienia, konkursy itd.

   Nikt z przybyłych nie miał czasu na nudę. Zapoznanie się z ofertą wystawców, porównanie modeli broni czy optyki zajmowało sporo czasu. Do tego spotkania i rozmowy ze znajomymi a w wolnej chwili możliwość sprawdzenia się np. w strzelaniu z łuku do makiet zwierząt. Myślistwo łucznicze cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co było widać właśnie na strzelnicach, gdzie można było dowiedzieć się o tym szczególnym rodzaju łowów, które niestety jeszcze w Polsce nie jest prawnie dopuszczalne. Osoby polujące z łuku muszą jeździć choćby za naszą południową granicę, gdzie mogą realizować swoją pasję.

   Organizatorzy targów EXPOHunting jak co roku stanęli na wysokości zadania. Wszystko było perfekcyjnie dopracowane. To już jest standard w Sosnowcu, najwyższy poziom dbałości o wystawców i gości. Każdy, czy to wystawca, czy przybyły gość czuł się tutaj bardzo dobrze. Jest to miejsce, gdzie przybywają nie tylko myśliwi, ale także ich rodziny. I nikt nie narzeka. Nie ma obawy, że w tym miejscu przytrafią się sytuacje znane z innych wydarzeń, gdzie niestety przybycie z rodziną i najmłodszymi może być nieprzyjemne z uwagi na zachowanie innych. Trzeba przyznać, że myśliwi z południa kraju godnie prezentują swoje środowisko a organizatorzy targów profesjonalnie dbają o dobrą atmosferę.

   Kolejna 8 edycja targów EXPOHunting zakończyła się sukcesem. Każdego roku wzrasta ilość gości a wydarzenie nabrało już charakteru imprezy rodzinnej. Tu przyjeżdża się nie tylko dla zawarcia transakcji handlowych. Rodziny towarzyszące myśliwym mogą poznać łowiectwo dzięki bogatemu programowi wydarzeń towarzyszących. Co roku podziwiać można piękną wystawę trofeów przygotowaną przez Taxidermy Krzysztof Wnęczak, usłyszeć sygnały łowieckie czy też poznać szlachetną sztukę wabienia jeleni.

   Już teraz chciałbym gorąco polecić wszystkim zainteresowanym łowiectwem kolejne targi EXPOHunting. Przybywajcie za rok do Sosnowca, gdyż jest to miejsce przyjazne myśliwym.

Piotr Gawin

Otwarcie 8 edycji Międzynarodowych Targów Łowieckich EXPOHunting 2017
Jak zawsze atrakcyjne stoisko przygotowały Lasy Państwowe
Goście mieli możliwość udziału w polowaniu na elektronicznej strzelnicy
Zespół Sygnalistów z TL w Brynku
Jak wyposażyć samochód na polowanie? Doradzali specjaliści ...
Na targach była możliwość poznania najnowszej oferty amunicji myśliwskiej
Swoją ofertę przedstawili producenci broni
Chętni mogli poznać przedsmak łowów z łukiem bloczkowymDaj się odnaleźć

Wspomnienia z kniei

Ankiety łowieckie

Pogotowie postrzał.

TOP